„1 More Time Tour”, czyli Deep Purple wraca do Spodka. Który to już raz? Wkrótce rusza sprzedaż biletów

Deep Purple znów zagra w Katowicach. Brytyjski zespół wystąpi w Spodku 17 października 2024 roku, a koncert będzie częścią trasy „1 More Time Tour”. Wkrótce będzie można kupić bilety na to wydarzenie.

Fot. Deep Purple
Deep Purple

Dla Deep Purple koncerty w Spodku to niemal chleb powszedni. Kilka z nich szczególnie wartych było zapamiętania. W listopadzie 2000 roku gościem specjalnym formacji założonej w 1968 roku w Hertfordshire był Ronnie James Dio, dziesięć lat później jako support wystąpiła grupa SBB. Z kolei trasa z 2017 roku miała być pożegnalna – jeden z koncertów w ramach „The Long Goodbye Tour” odbył się w Katowicach i wszystko wówczas wskazywało na to, że będzie to ostatni występ Brytyjczyków w Polsce.

Jak widać, pożegnanie mocno się przeciągnęło, na co najlepszym dowodem jest fakt, że od 2017 roku Brytyjczycy wydali trzy albumy – „Infinite” (kwiecień 2017, status złotej płyty w Polsce), „Whoosh!” (sierpień 2020) i „Turning to Crime” (listopad 2021). W zeszłym roku muzycy z Deep Purple zagrali w Krakowie, w Tauron Arenie, podczas Hard Rock Heroes Festival. A w tym roku po raz kolejny wrócą do Spodka. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Koncert Deep Purple w Katowicach odbędzie się 17 października (początek – godzina 19), jako część trasy „1 More Time Tour”. Od razu podpowiadamy – komu będzie mało, to 19 i 20 października Deep Purple da dwa koncerty w Berlinie. Podczas październikowego występu w Spodku supportem będzie grupa Jefferson Starship, którą w latach 70. XX wieku założyli muzycy Jefferson Airplane.

Co istotne, już wkrótce będzie można kupić bilety na to wydarzenie. Sprzedaż na platformie eBilet ruszy 22 marca o godzinie 11.

Ceny biletów na koncert Deep Purple i Jefferson Starship w Spodku:

  • Wejściówka na płytę – 299 zł.
  • Loża – 449 złotych.
  • VIP Meet & Greet – 200 dolarów.
  • Miejsca siedzące, sektory A – 369 złotych.
  • Miejsca siedzące, sektory B – 329 złotych.
  • Miejsca siedzące, sektory C – 269 złotych.

Organizatorem koncertu jest Mystic Coalition (Knock Out Productions, Mystic Production, B90), tworzący także Mystic Festival.

Eric Clapton w Spodku 1979

Może Cię zainteresować:

Eric Clapton i zadyma w Spodku. Gitarzysta odwołał koncert w Katowicach, gdy milicja spałowała jego fanów

Autor: Marcin Zasada

20/10/2023

Sepultura

Może Cię zainteresować:

Korn, Sepultura, Rakim na Śląsku. 10 najlepszych koncertów w 2024 roku: widać tęsknotę za latami 90.

Autor: Maciej Poloczek

05/01/2024

Metallica w drodze do Katowic w 1987 roku

Może Cię zainteresować:

"Hetfield! Przyszedł Hetfield!". 37 lat temu w Katowicach lider Metalliki pił do rana wódkę z fanami

Autor: Marcin Zasada

09/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon