8-latek z Częstochowy pobity i poparzony. Walczy o życie. Zatrzymano matkę i ojczyma

8-latek z Częstochowy walczy o życie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. "Został poważnie pobity i czymś poparzony. (...) Jest pod respiratorem. Nie wiadomo, czy się wybudzi" - napisała jego przyrodnia siostra. Policja zatrzymała matkę i ojczyma.

GOV
Policja

O tragedii 8-latka Częstochowy w mediach społecznościowych poinformowała jego przyrodnia siostra. Napisała: "Został poważnie pobity i czymś poparzony. (...) Jest pod respiratorem. Nie wiadomo, czy się wybudzi".

Mundurowi potwierdzili, że zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do nich w poniedziałek, 3 kwietnia, po południu. Zaalarmował ich biologiczny ojciec, który przyszedł w odwiedziny do synów, a jednego z nich zobaczył z ciężkimi obrażeniami w łóżku. Chłopiec mógł tak leżeć od kilku dni.

- Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Chłopiec został przekazany w ręce zespołu ratownictwa medycznego, a następnie przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - informuje asp. sztab. Barbara Poznańska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

8-latek trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

- Dziecko trafiło do nas w bardzo ciężkim stanie. Przebywa na szpitalnym oddziale ratunkowym - informuje Wojciech Gumułka, rzecznik placówki.

Zatrzymano 35-letnią matkę chłopca oraz jego 27-letniego ojczyma. W środę, 5 kwietnia, oboje mają zostać doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, gdzie usłyszą zarzuty.

- Wszczęliśmy śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 8-latka, a także spowodowania ciężkich obrażeń w postaci oparzeń głowy, klatki piersiowej oraz kończyn. Czynności dotyczą również znęcania się nad chłopcem ze szczególnym okrucieństwem - mówi prok. Tomasz Ozimek.
Parking na Tylnej Mariackiej w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Jarosław Gwizdak o automatycznym parkingu w Katowicach: „Zakładam, że sprytny prawnik zechce zabawić się kiedyś tym konceptem”

Autor: Jarosław Gwizdak

05/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon