Afera w Siemianowicach Śląskich. Oskarżony o przestępstwa seksualne gwiazdą rodzinnego festynu

Artysta oskarżony o przestępstwa seksualne twarzą rodzinnego festynu? Tak, to się wydarzyło w Siemianowicach Śląskich. ,,Brunetki, blondynki, ja wszystkie was dziewczynki, całować chcę" - śpiewał w minioną niedzielę na osiedlu Tuwima pochodzący z Mikołowa tenor, wobec którego prowadzone jest postępowanie sądowe.

Akta

Brunetki, blondynki, ja wszystkie was dziewczynki, całować chcę...

W niedzielę 14 kwietnia 2024 r. na osiedlu Tuwima w Siemianowicach Śląskich odbył się Festyn Rodzinny. Na dzieci czekała moc atrakcji: animacje, pokaz żonglerki, popcorn i wata cukrowa. Niektórzy chętni skusili się też na dania z grilla. Jak zapewniła w swoim facebookowym poście Beata Łuczak, pracownik Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich:

- Zabawa była przednia, każdy znalazł coś dla siebie. Pogoda dopisała, ale co ważne, każdy mieszkaniec, chcący porozmawiać z Prezydentem miał ku temu sposobność.

W komentarzach pod postem mieszkańcy potwierdzają, że było to bardzo udane niedzielne popołudnie. W evencie nie byłoby niczego nadzwyczajnego, gdyby nie postać, która firmowała festyn na plakacie. Osoba, która - do czasu prawomocnego uniewinnienia - z pewnością nie powinna być twarzą żadnego festynu rodzinnego, ani śpiewać o ,,słodkoustych dziecinach".

Oskarżony o przestępstwa seksualne gwiazdą rodzinnego festynu

Jak się okazuje, gwiazdą festynu rodzinnego była osoba przeciwko której toczy się postępowanie sądowe za przestępstwa z artykułu 197. Kodeksu karnego - "Zgwałcenie i wymuszenie czynności seksualnej". Chodzi o Sylwestra T.-S., który w niedzielne popołudnie wspólnie z prezydentem Rafałem Piechem i Krzysztofem Drabikiem śpiewał ,,Brunetki, Blondynki" Jana Kiepury.

Sylwester T.-S. pochodzi z Mikołowa. To Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, doktor nauk muzycznych. Jest tenorem, aktorem, instrumentalistą i dyrygentem. W piątek 19 kwietnia nasza redakcja otrzymała odpowiedź na zapytanie prasowe z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, które złożyliśmy jakiś czas temu, w związku z uzyskanymi informacjami na temat Sylwestra T.-S.

- W odpowiedzi na zapytanie uprzejmie informuję, że postępowanie przeciwko wskazanemu w nim mężczyźnie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Gdyni. Zostało ono zakończone w marcu 2023 r. skierowaniem do Sądu Rejonowego w Gdyni aktu oskarżenia, w którym oskarżonemu zarzucono popełnienie czynu doprowadzenia pokrzywdzonego przemocą do poddania się innej czynności seksualnej oraz doprowadzenia do obcowania płciowego, to jest popełnienie przestępstwa z art. 197 § 1 i 2 k.k. Postępowanie sądowe pozostaje w toku - odpisała rzecznik prasowa Prokuratury Grażyna Wawryniuk.

Rzecznik Urzędu Miasta: ,,Jesteśmy zaskoczeni tą informacją"

Kto był organizatorem imprezy? Na plakacie do którego dotarliśmy widnieje napis: KWW Samorządowcy Rafał Piech. O komentarz w sprawie poprosiliśmy pełniącego obowiązki rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

- Miasto nie organizowało tej imprezy. Jesteśmy zaskoczeni tą informacją, bo nikt nikt nie wiedział o zarzutach i oskarżeniach, które ciążą na zaproszonym na festyn artyście. Na pewno nie będziemy więcej z tym panem współpracować. Czekamy na wyjaśnienie sprawy przez sąd - mówi w rozmowie z nami Rafał Jakoktochce, p.o. rzecznika siemianowickiego UM.
Wybory samorzadowe 2024

Może Cię zainteresować:

Co mówią nam statystyki przed drugą turą wyborów w naszych miastach? Jest kilka oczywistych scenariuszy

Autor: Michał Wroński

19/04/2024

Jacek Płachta

Może Cię zainteresować:

Jacek Płachta, szkoleniowiec hokejowej GieKSy: Porażka boli, ale jest jeszcze duma z tej pracy, z przebytej drogi

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/04/2024

Juno ksiazka

Może Cię zainteresować:

Mazurskie jezioro, XVII-wieczna astronomka i kryzys wieku średniego. "Juno"– nowa powieść Anny Dziewit-Meller już 15 maja

Autor: Arkadiusz Szymczak

18/04/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon