Arkadiusz Chęciński: „Gratuluję kibicom Ruchu Chorzów”, ale… Apel do Mateusza Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki obiecał około 100 mln złotych na budowę nowego stadionu „Niebieskich”. - Gratuluję kibicom Ruchu Chorzów, bo to wielka rzecz - osiągnąć cele, które się założyło - powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Do szefa rządu zaapelował, aby dotrzymał słowa w kwestii tego, że „sport ma łączyć, a nie dzielić” i przekazał pieniądze Stadion Zimowy w Sosnowcu, o co samorząd zabiega od lat.

Patryk Osadnik
Arkadiusz Chęciński

Ostatnie miesiące to prawdziwy rollercoaster w sprawie budowy stadionu dla Ruchu Chorzów. Protesty kibiców, zamknięcie obiektu przy ul. Cichej 6 z powodu uszkodzenia tzw. „świeczki”, przenosiny do Gliwic, pomysł rozegrania meczu z Wisłą Kraków na Stadionie Śląskim, gdzie wszyscy do samego końca czekali na porozumienie, aż w końcu interwencja premiera Mateusza Morawieckiego (PiS), który obiecał, że z publicznych pieniędzy pokryje 50 proc. kosztów budowy stadionu, czyli około 100 mln złotych.

- Nieważne kto jakiemu klubowi kibicuje - sport ma łączyć, a nie dzielić, tak samo jak i rząd Prawa i Sprawiedliwości chce łączyć, a nie dzielić oraz wspierać rozwój infrastruktury sportowej, by była nowoczesna i dostępna dla wszystkich - napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Arkadiusz Chęciński: „Gratuluję kibicom Ruch Chorzów”

W czwartek, 27 kwietnia, do deklaracji Mateusza Morawieckiego odniósł się prezydent… sosnowca - Arkadiusz Chęciński („Tak! Dla Polski”).

- Chodzi o zasady i o to, aby premier Mateusz Morawiecki mógł dotrzymać słowa. Powiedział, że sport ma łączyć, a nie dzielić (…) Sosnowiec już kilkanaście lat temu starał się o dofinansowanie na budowę lodowiska. Niestety poprzednie władze nie zdążyły zrealizować tej inwestycji. Po ostatnich wyborach Ministerstwo Sportu poprosiło nas, aby nie blokować środków i zgłosić się do resortu w momencie, kiedy gotowe będą projekty i będziemy mieli pewność, że inwestycja zostanie zrealizowana. Tak robimy od 2019 roku. Bezskutecznie - wyjaśnił Arkadiusz Chęciński.

Zagłębiowski Park Sportowy (ArcelorMittal Park) jest już niemal gotowy. Magistrat nie otrzymał na ten cel żadnego dofinansowania, musiał zadłużyć się na około 244 mln złotych. Wiosną 2023 roku otwarto stadion i halę sportową, a ostatnie prace trwają na lodowisku, czyli Stadionie Zimowym.

- To ostatnie wniosek, który może zostać zrealizowany. Chodzi o 26,4 mln złotych dofinansowania. Całość inwestycji to 52,8 mln złotych. Apeluję do premiera Mateusza Morawieckiego, aby dotrzymał słowa. Skoro sport ma łączyć, a nie dzielić, to apeluję o przekazanie środków na budowę innych obiektów sportowych, na które zasłużyli kibice Zagłębia Sosnowiec i innych klubów w całym kraju - powiedział prezydent Sosnowca.

- Kibice Ruchu Chorzów apelowali, kiedy nie było możliwości na wybudowanie stadionu, aby nie głosować na tych, którzy nie dotrzymali obietnic w tej sprawie. Wobec tego apeluję do mieszkańców Sosnowca, aby nie głosowali na PiS do momentu, aż te pieniądze nie wpłyną na nasze konto - podkreślił Arkadiusz Chęciński.

- Gratuluję kibicom Ruchu Chorzów, bo to wielka rzecz - osiągnąć cele, które się założyło. Atmosfera, która stworzyli na trybunach z kibicami Zagłębia Sosnowiec, pokazuje, że kibice zasługują na takie obiekty - dodał.

Morawiecki i stadion ruchu chorzow

Może Cię zainteresować:

Premier Morawiecki obiecał, że rząd dołoży 100 mln złotych do budowy stadionu Ruchu Chorzów

Autor: Arkadiusz Nauka

27/04/2023

Mateusz morawiecki ekg

Może Cię zainteresować:

Mateusz Morawiecki chce przenieść część Komisji Nadzoru Finansowego na Śląsk

Autor: Patryk Osadnik

26/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon