Mateusz Morawiecki chce przenieść część Komisji Nadzoru Finansowego na Śląsk

Mateusz Morawiecki pojawił się na 15. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Miał mówić o cyfrowej chmurze Microsoftu, a zapowiedział, że przeniesie na Śląsk część Komisji Nadzoru Finansowego. - O szczegółach będę informował w najbliższych tygodniach - dodał.

KPRM
Mateusz morawiecki ekg

W Katowicach zorganizowano 15. Europejski Kongres Gospodarczy. Goście z różnych krajów i branż spotkali się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie rozmawiają o gospodarce po pandemii COVID-19 i w czasie wojny w Ukrainie.

W środę, 26 kwietnia 2023 roku, premier Mateusz Morawiecki (PiS) wziął udział w panelu dotyczącym inwestycji, którą amerykański gigant Microsoft prowadzi w Polsce. Mowa o technologii przechowywania oraz przesyłania danych w cyfrowej chmurze. Firma w 2020 roku ogłosiła, że w transformację cyfrową na terenie naszego kraju ma zamiar przeznaczyć miliard dolarów.

Premier swoje przemówienie zaczął od kwestii cyberbezpieczeństwa. Jak wiadomo, politycy Prawa i Sprawiedliwości mają w tym spore doświadczenie, które zdobyli podczas wycieku mniej lub bardziej służbowych korespondencji ze skrzynki Michała Dworczyka na serwerach Wirtualnej Polski. Później Mateusz Morawiecki mówił o rewolucjach przemysłowych, zahaczył o temat cyfrowej chmury, aż ostatecznie przeszedł do tego, jak źle było za rządów Platformy Obywatelskiej.

Komisja Nadzoru Finansowego na Śląsku

Dość niespodziewanie w środku swojego przemówienia na 15. Europejskim Kongresie Gospodarczym Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jego rząd zamierza przenieść na Śląsk część działalności jednej z instytucji centralnych. Nie, nie chodzi o obiecane przez Donalda Tuska Ministerstwo Przemysłu.

- Zależy nam na tym, aby instytucji centralne przynajmniej część swojej działalności lokowały w innych ośrodkach. Na Śląsku ulokowane będzie centrum informatyczne, część przetwarzania danych, część budowy baz danych Komisji Nadzoru Finansowego - potężnej instytucji, nadzorcy rynku finansowego - powiedział Mateusz Morawiecki.

- O szczegółach będę informował w najbliższych tygodniach - dodał.

Tusk Katowice 1

Może Cię zainteresować:

Tusk obiecuje, że po wygranych przez KO wyborach Ministerstwo Przemysłu zostanie przeniesione na Śląsk

Autor: Katarzyna Pachelska

18/03/2023

Lotnisko pyrzowice cpk

Może Cię zainteresować:

Szef CPK w Katowicach: Tanie linie na regionalnych lotniskach jak Pyrzowice, to... oznaka słabości

Autor: Michał Wroński

25/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wojciech Kałuża

"Chełstowski zdradził. Kałuża? On wybrał służbę dla Polski"

Sejmik Województwa Śląskiego

Pięć milionów na in vitro w budżecie województwa śląskiego

Andrzej Gawron

"Niech opozycja zaproponuje termin wyborów samorządowych"

Sejmik Województwa Śląskiego

Znamy datę nadzwyczajnej sesji ws. Funduszu Górnośląskiego

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził kopalnię Guido

Premier opiekunem PiS na Śląsku. "Koniec epoki kniaziów"

Maciej Biskupski, przewodniczący rady miasta Katowice

Czym Śląsk i Katowice zaimponują światu?

Bolesław Piecha

"Rządzimy od kryzysu do kryzysu". Szybsze wybory mało realne