Mateusz Morawiecki chce przenieść część Komisji Nadzoru Finansowego na Śląsk

Mateusz Morawiecki pojawił się na 15. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Miał mówić o cyfrowej chmurze Microsoftu, a zapowiedział, że przeniesie na Śląsk część Komisji Nadzoru Finansowego. - O szczegółach będę informował w najbliższych tygodniach - dodał.

KPRM
Mateusz morawiecki ekg

W Katowicach zorganizowano 15. Europejski Kongres Gospodarczy. Goście z różnych krajów i branż spotkali się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, gdzie rozmawiają o gospodarce po pandemii COVID-19 i w czasie wojny w Ukrainie.

W środę, 26 kwietnia 2023 roku, premier Mateusz Morawiecki (PiS) wziął udział w panelu dotyczącym inwestycji, którą amerykański gigant Microsoft prowadzi w Polsce. Mowa o technologii przechowywania oraz przesyłania danych w cyfrowej chmurze. Firma w 2020 roku ogłosiła, że w transformację cyfrową na terenie naszego kraju ma zamiar przeznaczyć miliard dolarów.

Premier swoje przemówienie zaczął od kwestii cyberbezpieczeństwa. Jak wiadomo, politycy Prawa i Sprawiedliwości mają w tym spore doświadczenie, które zdobyli podczas wycieku mniej lub bardziej służbowych korespondencji ze skrzynki Michała Dworczyka na serwerach Wirtualnej Polski. Później Mateusz Morawiecki mówił o rewolucjach przemysłowych, zahaczył o temat cyfrowej chmury, aż ostatecznie przeszedł do tego, jak źle było za rządów Platformy Obywatelskiej.

Komisja Nadzoru Finansowego na Śląsku

Dość niespodziewanie w środku swojego przemówienia na 15. Europejskim Kongresie Gospodarczym Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jego rząd zamierza przenieść na Śląsk część działalności jednej z instytucji centralnych. Nie, nie chodzi o obiecane przez Donalda Tuska Ministerstwo Przemysłu.

- Zależy nam na tym, aby instytucji centralne przynajmniej część swojej działalności lokowały w innych ośrodkach. Na Śląsku ulokowane będzie centrum informatyczne, część przetwarzania danych, część budowy baz danych Komisji Nadzoru Finansowego - potężnej instytucji, nadzorcy rynku finansowego - powiedział Mateusz Morawiecki.

- O szczegółach będę informował w najbliższych tygodniach - dodał.

Tusk Katowice 1

Może Cię zainteresować:

Tusk obiecuje, że po wygranych przez KO wyborach Ministerstwo Przemysłu zostanie przeniesione na Śląsk

Autor: Katarzyna Pachelska

18/03/2023

Lotnisko pyrzowice cpk

Może Cię zainteresować:

Szef CPK w Katowicach: Tanie linie na regionalnych lotniskach jak Pyrzowice, to... oznaka słabości

Autor: Michał Wroński

25/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon