Arkadiusz Czech: "Tarnowskie Góry to świetne miasto do biegania". Wkrótce Tarnogórski Półmaraton

Tarnowskie Góry to świetne miasto do biegania. Są wspaniałe parki: repecki i miejski - z ciekawym ukształtowaniem terenu, pozostałościami po kopalniach (wzniesienie po hałdzie, fontanna w zagłębieniu terenu) oraz wspaniałymi widokami - mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór. Wkrótce odbędzie się kolejna edycja Tarnogórskiego Półmaratonu. Partnerem medialnym biegu jest portal ŚLĄZAG.

UM Tarnowskie Góry
Arkadiusz czech

W niedzielę, 27 sierpnia 2023 roku, odbędzie się PKO Tarnogórski Półmaraton. Bieg, który po kilku latach przerwy wraca do Miasta Gwarków, jest zaliczony do PKO Korony Śląskich Półmaratonów, tak jak imprezy w Katowicach, Rybniku, Piekarach Śląskich, Bytomiu i Gliwicach. Trasa uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. To dwie pętle prowadzące wyłącznie asfaltowymi drogami.

- Tarnowskie Góry to świetne miasto do biegania. Są wspaniałe parki: repecki i miejski - z ciekawym ukształtowaniem terenu, pozostałościami po kopalniach (wzniesienie po hałdzie, fontanna w zagłębieniu terenu) oraz wspaniałymi widokami. Jest powiększony w tym roku trzykrotnie rezerwat Segiet z pięknym starodrzewem bukowym. Można wbiec na przepiękną hałdę popłuczkową... Nigdzie takich terenów nie znajdziecie - zapewnia Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

- Ruszamy z najpiękniejszego - według czytelników portalu ŚLĄZAG - w województwie rynku. Sprzed ratusza pochodzącego z końca XIX wieku. A potem już tylko zieleń, czyli półmaraton przez zielone TG. I przez miasto UNESCO. Jedyne takie na Śląsku. Nasze miasto jest też nowością w Koronie Śląskich Półmaratonów. A nowe zawsze jest ciekawe. Odkrywajcie nasze miasto - zachęca Arkadiusz Czech.

Biegacze będą mogli wziąć także udział w Srebrnej Dyszcze, czyli pokonać jedną pętlę o długości nieco ponad 10,5 km.

- Tarnowskie Góry to świetne miasto do mieszkania. Między innymi dlatego, że żyje się w nim aktywnie. Kończymy budowę 30 kilometrów tras rowerowych. Mamy MTB Bike Atelier Maraton, Tarnogórskie Szutry, Rajdy Rowerowe dla Seniorów... Mamy Park Wodny, halę sportową, 44 miejsca do aktywności fizycznej... Dzięki Tarnogórskiemu Półmaratonowi wzmacniamy z kolei naszą gałąź biegową - podkreśla burmistrz.

Dotychczas w mieście odbywał się m.in. Tarnogóski Bieg Przełajowy oraz Tarnogóski Bieg Sedlaczka.

Portal ŚLĄZAG jest partnerem medialny PKO Tarnogórskiego Półmaratonu.

Tarnowskie Góry - Rynek

Może Cię zainteresować:

Tarnogórski Półmaraton wraca po kilku latach przerwy. Na medalach Dzwonnica Gwarków

Autor: Patryk Osadnik

09/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon