Tarnogórski Półmaraton wraca po kilku latach przerwy. Na medalach Dzwonnica Gwarków

Tarnogórski Półmaraton wraca po kilku latach przerwy. Bieg zalicza się do PKO Korony Śląskich Półmaratonów. - Myślę, że w Tarnowskich Górach jest dobry klimat do biegania. Miasto ma tradycję biegową w postaci trzech poprzednich edycji półmaratonu, a przede wszystkim niezwykłą historię - opowiada Grzegorz Szeremeta, jeden z organizatorów. Portal ŚLĄZAG jest partnerem medialny PKO Tarnogórskiego Półmaratonu.

Tymoteusz Staniek
Tarnowskie Góry - Rynek

W niedzielę, 27 sierpnia 2023 roku, odbędzie się PKO Tarnogórski Półmaraton. Bieg wraca do Miasta Gwarków po kilku latach przerwy. Ostatnią edycję zorganizowano w 2018 roku.

- W 2019 roku dostałem propozycję, aby zorganizować bieg w ramach Korony Śląskich Półmaratonów. Mieliśmy zacząć od Srebrnej Dyszki w Tarnowskich Górach, czyli biegu zapowiadającego powrót Tarnogórskiego Maratonu, ale plany w 2020 roku pokrzyżowała nam pandemia COVID-19 - opowiada Grzegorz Szeremeta, jeden z organizatorów.

Tym razem Tarnogórski Półmaraton zgodnie z planem jest zaliczony do PKO Korony Śląskich Półmaratonów, tak jak imprezy w Katowicach, Rybniku, Piekarach Śląskich, Bytomiu i Gliwicach.

Trasa półmaratonu uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Będą to dwie pętle prowadzące wyłącznie asfaltowymi drogami. Biegacze będą mogli wziąć także udział w Srebrnej Dyszcze, czyli pokonać jedną pętlę o długości nieco ponad 10,5 km.

- Myślę, że w Tarnowskich Górach jest dobry klimat do biegania. Miasto ma tradycję biegową w postaci trzech poprzednich edycji półmaratonu, a przede wszystkim niezwykłą historię i zabytki na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, do których nawiązujemy. Na medalu i gadżetach związanych z biegiem znajdzie się Dzwonnica Gwarków. Ponadto wpisujemy się terminem w kulminację święta miasta, czyli Gwarków, które rozpoczną się półtora tygodnia później - podkreśla Grzegorz Szeremeta.

Atrakcyjne nagrody dla najlepszych biegaczy i biegaczek

Każdy uczestnik Tarnogórskiego Półmaratonu otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a jeśli opłaci swój start do końca lipca, to także koszulkę w ramach pakietu startowego. Ponadto dla najlepszych zawodników i zawodniczek przewidziano atrakcyjne nagrody.

W kategorii OPEN Tarnogórskiego Półmaratonu mężczyzn i kobiet:

  • I miejsce – 1000 złotych
  • II miejsce – 500 złotych
  • III miejsce – 500 złotych

W kategoriach wiekowych Tarnogórskiego Półmaratonu kobiet i mężczyzn:

  • I miejsce – 400 złotych
  • II miejsce – 300 złotych
  • III miejsce – 200 złotych

W kategorii OPEN Srebrnej Dyszki kobiet i mężczyzn:

  • I miejsce – 600 złotych
  • II miejsce – 300 złotych
  • III miejsce – 200 złotych

W kategoriach wiekowych Srebrnej Dyszki kobiet i mężczyzn:

  • I miejsce – 200 złotych
  • II miejsce – 150 złotych
  • III miejsce – 100 złotych

Regulamin zawodów oraz zapisy znajdziecie KLIKAJĄC TUTAJ (LINK). Organizatorem PKO Tarnogórskiego Półmaratonu jest Urząd Miasta Tarnowskie Góry oraz Platforma Zdrowia i Aktywności "Rusz Tyłek".

Leśne Pogotowie w Mikołowie

Może Cię zainteresować:

Kolej do CPK oznacza koniec Leśnego Pogotowia w Mikołowie. "Ośrodek nie ma prawa funkcjonować"

Autor: Patryk Osadnik

07/07/2023

Szyby Krystyna i Ewa

Może Cię zainteresować:

Szyb Krystyna w Bytomiu sprzedany. Nowy właściciel kupił 20 hektarów terenu. Co z zabytkiem?

Autor: Patryk Osadnik

07/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon