Bartosz Wydra z PiS: Spotkanie z Kaczyńskim w Katowicach ma mobilizować struktury partii, zagrzewać do walki

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przyjeżdża dziś, 19 listopada, do Katowic. Spotkanie z nim rozpocznie się o godz. 14 w Muzeum Śląskim.

Fot. Twitter/@pisorgpl (Prawo i Sprawiedliwość)
Jarosław Kaczyński

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Katowice, Bartosz Wydra, w rozmowie z red. Marcinem Zasadą w Radiu Piekary wyjaśnił, dlaczego tak późno Jarosław Kaczyński przyjeżdża do Katowic. - Jest jakaś ułożona ścieżka odwiedzania poszczególnych województw i miast - mówi Wydra.

Kaczyński w Katowicach, w Muzeum Śląskim

- O co by pan zapytał pana prezesa, gdyby pan miał dostęp do tych słynnych karteczek z pytaniami? - Jak mu się podoba w Katowicach - odpowiedział Wydra.

A o czym powinien powiedzieć Jarosław Kaczyński w Katowicach?

- Czekamy z ciekawością co powie. Jest to spotkanie bardziej mobilizujące struktury, zagrzewające do walki, mocno wewnętrzne. Posłuchamy, zobaczymy - stwierdził filozoficznie szef klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Katowice.

Jarosław Kaczyński być może w Katowicach będzie próbował wyjaśnić, co miał na myśli, mówiąc dwa tygodnie temu w Radomiu, że śląski węgiel jest słabej jakości, że nierentowne kopalnie będą zamykane, a na inwestycje w górnictwie nie ma co liczyć.

Sala audytoryjna Muzeum Śląskiego pomieści ok. 320 osób. Jak to bywało w innych miastach i miasteczkach na trasie Kaczyńskiego po Polsce, wstęp na spotkanie mają niemal wyłącznie członkowie partii. "Zaproszenia" trafiły już do partyjnego aktywu.

Śląskie tournee prezesa Prawa i Sprawiedliwości

W ten weekend Kaczyński nie tylko nawiedzi Katowice, ale i inne miasta regionu. Po Katowicach pojedzie do Jastrzębia-Zdroju, gdzie o godz. 17.30 spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół nr 6, ul. Harcerska 12. 20 listopada (niedziela) o godz. 13.00 zjawi się w Kinie Amok, ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice. A później uda się w kierunku woj. opolskiego, gdzie o godz. 16.00 wystąpi w Kędzierzynie-Koźlu, Hotel Solidaris, ul. Waryńskiego 5.

Przedwyborcze tournée Jarosława Kaczyńskiego trwa od tygodni. Każde jego przemówienie rozbierane jest na czynniki pierwsze i trudno się dziwić. Bo ostatnie przemówienia prezesa PiS w trasie bywają... mocno nieortodoksyjne: kobiety nie rodzą dzieci, bo "dają w szyję", 12-latki chcą być lesbijkami, w piecach można palić wszystkim, tylko nie oponami...

Jarosław Kaczyński

Może Cię zainteresować:

Już pewne: Jarosław Kaczyński w sobotę w Katowicach. Wystąpi kilkanaście metrów pod ziemią

Autor: Redakcja

15/11/2022

Jarosław Kaczyński

Może Cię zainteresować:

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński przyjedzie w niedzielę do Gliwic. Spotka się z mieszkańcami Knurowa

Autor: Dominik Borczyk

15/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon