Bartosz Wydra z PiS: Spotkanie z Kaczyńskim w Katowicach ma mobilizować struktury partii, zagrzewać do walki

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przyjeżdża dziś, 19 listopada, do Katowic. Spotkanie z nim rozpocznie się o godz. 14 w Muzeum Śląskim.

Fot. Twitter/@pisorgpl (Prawo i Sprawiedliwość)
Jarosław Kaczyński

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Katowice, Bartosz Wydra, w rozmowie z red. Marcinem Zasadą w Radiu Piekary wyjaśnił, dlaczego tak późno Jarosław Kaczyński przyjeżdża do Katowic. - Jest jakaś ułożona ścieżka odwiedzania poszczególnych województw i miast - mówi Wydra.

Kaczyński w Katowicach, w Muzeum Śląskim

- O co by pan zapytał pana prezesa, gdyby pan miał dostęp do tych słynnych karteczek z pytaniami? - Jak mu się podoba w Katowicach - odpowiedział Wydra.

A o czym powinien powiedzieć Jarosław Kaczyński w Katowicach?

- Czekamy z ciekawością co powie. Jest to spotkanie bardziej mobilizujące struktury, zagrzewające do walki, mocno wewnętrzne. Posłuchamy, zobaczymy - stwierdził filozoficznie szef klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Katowice.

Jarosław Kaczyński być może w Katowicach będzie próbował wyjaśnić, co miał na myśli, mówiąc dwa tygodnie temu w Radomiu, że śląski węgiel jest słabej jakości, że nierentowne kopalnie będą zamykane, a na inwestycje w górnictwie nie ma co liczyć.

Sala audytoryjna Muzeum Śląskiego pomieści ok. 320 osób. Jak to bywało w innych miastach i miasteczkach na trasie Kaczyńskiego po Polsce, wstęp na spotkanie mają niemal wyłącznie członkowie partii. "Zaproszenia" trafiły już do partyjnego aktywu.

Śląskie tournee prezesa Prawa i Sprawiedliwości

W ten weekend Kaczyński nie tylko nawiedzi Katowice, ale i inne miasta regionu. Po Katowicach pojedzie do Jastrzębia-Zdroju, gdzie o godz. 17.30 spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół nr 6, ul. Harcerska 12. 20 listopada (niedziela) o godz. 13.00 zjawi się w Kinie Amok, ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice. A później uda się w kierunku woj. opolskiego, gdzie o godz. 16.00 wystąpi w Kędzierzynie-Koźlu, Hotel Solidaris, ul. Waryńskiego 5.

Przedwyborcze tournée Jarosława Kaczyńskiego trwa od tygodni. Każde jego przemówienie rozbierane jest na czynniki pierwsze i trudno się dziwić. Bo ostatnie przemówienia prezesa PiS w trasie bywają... mocno nieortodoksyjne: kobiety nie rodzą dzieci, bo "dają w szyję", 12-latki chcą być lesbijkami, w piecach można palić wszystkim, tylko nie oponami...

Jarosław Kaczyński

Może Cię zainteresować:

Już pewne: Jarosław Kaczyński w sobotę w Katowicach. Wystąpi kilkanaście metrów pod ziemią

Autor: Redakcja

15/11/2022

Jarosław Kaczyński

Może Cię zainteresować:

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński przyjedzie w niedzielę do Gliwic. Spotka się z mieszkańcami Knurowa

Autor: Dominik Borczyk

15/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński wystąpi w Katowicach 14 metrów pod ziemią

Jarosław Kaczynski w Żywcu

Nieoficjalnie: Jarosław Kaczyński 19 listopada w Katowicach

Kazimierz Karolczak

Kilka "nowych" spraw dla Metropolii: Park Śląski, koleje...

Colville andersen w dabrowie gorniczej2

Dąbrowa Górnicza strollowała Katowice podczas szczytu ONZ?

Marsz Autonomii

Śląski język regionalny? "Nie jest to... oficjalny postulat"

Zbiórka darów dla Ukrainy

"Samorządowcy się nauczyli siedzieć na krzesełku"

Tak Dla Polski Śląskie

Prezydenci ze Śląska i Zagłębia mają ruch. "To samoobrona"