Beksiński na sprzedaż. W Tychach można kupić obraz ze słynnej kolekcji japońskiej

W piątek, 16 września 2022 r., w Tichauer Art Gallery w tyskim Browarze Obywatelskim odbędzie się finisaż wystawy „Beksiński na Śląsku”. Będzie to zakończenie z mocnym akcentem – zaplanowano aukcję jednego z obrazów Zdzisława Beksińskiego.

Obraz Beksińskiego na aukcji

Uroczysty finisaż wystawy „Beksiński na Ślasku” w Tichauer Art Gallery zaplanowano na piątek, 16 września 2022 r., o godz. 19.00. Tego wieczoru odbędzie się aukcja jednego z obrazów Zdzisława Beksińskiego ze słynnej kolekcji japońskiej, która do niedawna była uznawana za zaginioną.

- Będzie to praca z lat 1985-1990, olej na płycie, 92x88,5 cm, sygnowany na odwrocie: ZH | BEKSIŃSKI, której cena wywoławcza to 200 000 zł – informują organizatorzy.

Aukcję przeprowadzi Dom Aukcyjny Agra-Art. Aby wziąć w niej udział, należy się zarejestrować, wysyłając zgłoszenie e-mailem na adres: agra@agraart.pl lub dzwoniąc pod numer (22) 625 08 08 lub 601 352 916. Można także licytować zdalnie przez telefon, internet lub złożyć zlecenie z limitem ceny. Osoby obecne na finisażu będą mogły uczestniczyć na aukcji osobiście.

Gościem specjalnym finisażu będzie Piotr Dmochowski, były marszand artysty. Wydarzenie uświetni występ zespołu Marcin Pater Trio, którego nagroda Grand Prix na konkursie na festiwalu Jazz Nad Odrą zaowocowała współpracą z ikoną polskiej muzyki – Leszkiem Możdżerem.

Beksiński na Śląsku – do 23 września 2022 r.

„Beksiński na Śląsku” to jedyna w Polsce i tak kompleksowa wystawa poświęcona malarstwu Zdzisława Beksińskiego. Znalazło się na niej 50 wyselekcjonowanych obrazów z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku, wyłącznego spadkobiercy artysty, do którego przekazywał tylko te swoje dzieła, które uważał za najlepsze. Jest też 5 nietuzinkowych dzieł z kolekcji japońskiej, do niedawna uważanych za zaginione.

Czynna jest także wystawa „Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition” - multimedialna podróż przez twórczość artysty w ekscytujący sposób łącząca obraz i dźwięk. Wybrane jego dzieła są zaprezentowane na wielkoformatowych ekranach w połączeniu z muzyką lub w stereoskopii (3D), a poprzez technologię VR każdy z odwiedzających może wręcz „wejść do wnętrza obrazów”.

Festiwal twórczości Zdzisława Beksińskiego w Tichauer Art Gallery trwa do 23 września 2022 r.

Beksiński na Śląsku Tychy

Może Cię zainteresować:

Szomko-Osękowska: Nie każdy jest gotowy na twórczość Beksińskiego. To sztuka konfrontacji z naszymi bolączkami

Autor: Tomasz Stankiewicz

17/06/2022

Wystawa Beksiński Tychy 9

Może Cię zainteresować:

Fascynujące dzieła Beksińskiego na największej wystawie. Od 18 czerwca w Tichauer Art Gallery w Tychach

Autor: Katarzyna Pachelska

15/06/2022

Ewa Barycka z fundacji Beksiński

Może Cię zainteresować:

Jaki prywatnie był Zdzisław Beksiński? Ewa Barycka: On chciał zostać reżyserem filmowym, kochał muzykę i komputer

Autor: Tomasz Stankiewicz

23/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon