Bielsko-Biała ,,cudem Polski"? Trwa głosowanie w plebiscycie National Geographic. Miasto zachęca do wzięcia udziału

Trwa kolejna edycja plebiscytu "Cuda Polski" organizowanego przez magazyn National Geographic Traveler. Wśród nominowanych zarówno poszczególne obiekty, jak i całe miasta. Jednym z nich jest Bielsko-Biała, które ma obecnie największe szanse na reprezentowanie województwa śląskiego wśród 16 zwycięzców. Miasto zachęca do wzięcia udziału w głosowaniu.

UM Bielsko-Biała: FB
Bielsko biala rynek

Bielsko-Biała ,,cudem Polski? Trwa głosowanie w plebiscycie

O walorach przyrodniczych i turystycznych Bielska-Białej nie trzeba nikogo przekonywać, więc nie dziwi nominacja miasta do prestiżowego konkursu National Geographic Traveler "Cuda Polski". Celem konkursu jest wspieranie lokalnej turystyki i promocja wyróżniających się, choć często nie dość znanych ,,perełek" danego regionu.

- Bielsko-Biała to kreatywna przestrzeń spotkań ludzi i pomysłów. W unikalnym wielobarwnym wzorze pojawiają się dwa dominujące motywy: przepleciona krętą nicią rzeki Białej historia dwóch kiedyś odrębnych miast. Ciągły ruch interferuje ze spokojem niezmiennie trwającej górskiej przyrody - czytamy w uzasadnieniu.

Redakcja National Geographic przypomniała również słowa Filipa Springera, cenionego reportażysty i fotoreportera specjalizującego się w tematyce miejskiej: - Bielsko-Biała to najfajniejsze miasto w Polsce.

Internauci wybiorą najciekawsze miejsca Polski

Najciekawsze miejsca w Polsce wybiorą internauci. Głosowanie potrwa do północy 5 czerwca. Głosować można raz dziennie na wybrane miejsce, obiekt, obszar, po jednym w każdym z 16 województw kraju. W województwie śląskim, poza miastem Bielsko-Biała, można głosować na Graniczne Meandry Odry oraz Szlak Beboków w Katowicach.

- W ubiegłym roku w naszym plebiscycie wzięło udział ponad 120 tys. osób. To pokazuje, jak bliskie sercom Polek i Polaków są mniej znane miejsca w Polsce. Wierzymy, że w tym roku - wraz z 48 nowymi kandydatami na nowe cuda Polski -zachęcimy jeszcze więcej osób nie tylko do poparcia pereł swojego regionu, ale również do odwiedzenia mniej sobie znanych części naszego kraju - mówi redaktor naczelny National Geographic Polska Łukasz Załuski.
Katowice panorama Spodek

Może Cię zainteresować:

Katowice marzą o tytule Europejskiej Stolicy Kultury. Gotowe są wydać 63 mln zł

Autor: Michał Wroński

22/05/2024

Co można znaleźć w bytomskich śmietnikach?

Może Cię zainteresować:

Nietypowa propozycja niedzielnej aktywności. Będzie można posznupać w bytomskich hasiokach!

Autor: Aleksandra Szlęzak

22/05/2024

Kinoteatr Rialto Katowice

Może Cię zainteresować:

Pierwsza edycja Dni Śląskich Kin Studyjnych odbędzie się w weekend 24-26 maja 2024 r. w kinach w dziewięciu miastach

Autor: Katarzyna Pachelska

22/05/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon