Bolesław Piecha: Głowa Kościoła nie powinna się wypowiadać w taki sposób (…) Winny jest Władimir Putin

Głowa Kościoła nie powinna wypowiadać się w taki sposób. Konieczne jest tutaj bezwzględne wskazanie winnego, a winny jest Władimir Putin - powiedział Bolesław Piecha w Rozmowie Dnia Radia Piekary.

FB: Bolesław Piecha
Bolesław Piecha

Papież Franciszek po raz kolejny wywołał ogromne konsekwencje swoimi wypowiedziami dotyczącymi ataku Rosji na Ukrainę. Stwierdził, że być może „ujadanie NATO pod drzwiami Rosji” skłoniło Władimira Putina do rozpętania wojny.

- To wyjątkowo niefortunne słowa - stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha na antenie Radia Piekary. - Głowa Kościoła nie powinna wypowiadać się w taki sposób. Konieczne jest tutaj bezwzględne wskazanie winnego, a winny jest Władimir Putin i jego polityka wobec Ukrainy oraz całego wolnego świata - podkreślił.

Jak dodał, należy jednak wziąć pod uwagę to, że Franciszek pochodzi z Argentyny, gdzie zupełnie inne jest podejście do Stanów Zjednoczonych i NATO.

- To jednak jasne, że Rosja rozpętała tę straszliwą wojnę i to z niejasnych powodów. Cel był jednak jeden - zniszczyć Ukrainę - powiedział Bolesław Piecha.

W jego ocenie Kościół katolicki w Polsce stanął w obliczu tej tragedii na wysokości zadania.

Papież Franciszek

Może Cię zainteresować:

Ks. Siepsiak: Dlaczego Franciszek uparcie nie potępia Putina? Czy papież może być pacyfistą?

Autor: Jacek Siepsiak

26/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon