Jerzy Buzek popiera Mariusza Śpiewoka w wyborach na prezydenta Gliwic? Były premier: „To zdecydowane nadużycie”

Europoseł KO i były premier Jerzy Buzek popiera w wyborach na prezydenta Gliwic innego kandydata niż jego formacja? Niektórzy odebrali w ten sposób wpis obecnego prezydenta miasta Adama Neumanna. – To zdecydowane nadużycie – komentuje sprawę Jerzy Buzek.

Adam Neumann: FB
Buzek popiera spiewoka

Buzek popiera Śpiewoka w wyborach na prezydenta Gliwic?

W poniedziałek, 19 lutego 2024 r., prezydent Gliwic Adam Neumann opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym pochwalił się regularnymi spotkaniami z Jerzym Buzkiem i Januszem Steinhoffem. Nasi goście z uznaniem wypowiadali się o dotychczasowych dokonaniach miasta i naszych planach na jego dalszy rozwój. Dziękuję obu politykom za owocne i bardzo sympatyczne spotkanie. Jak dodał, razem ze swoim zastępcą Mariuszem Śpiewokiem rozmawiali z gośćmi o Gliwicach ,,obecnych i przyszłych". (Interesujesz się śląską polityką? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

Wpis Adama Neumanna może sugerować poparcie Jerzego Buzka dla kandydatury Mariusza Śpiewoka w wyborach na prezydenta Gliwic. Śpiewok będzie ubiegał się o ten urząd z ramienia Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Tymczasem jego kontrkandydatką będzie radna Katarzyna Kuczyńska-Budka z Koalicji Obywatelskiej, czyli formacji do której należy Buzek, i którą reprezentuje w Parlamencie Europejskim.

Były premier: ,,To zdecydowane nadużycie"

Najwyraźniej wpis prezydenta Gliwic odebrał w ten sposób również główny zainteresowany. Były premier i europoseł KO stanowczo zareagował na wpis Neumanna, określając go jako ,,zdecydowane nadużycie".

– Do prezydenta Gliwic Adama Neumanna: Panie Prezydencie, zamieścił Pan zdjęcie z podpisem, którego treść stanowiła zdecydowane nadużycie. Mam nadzieję, że w naszym mieście Gliwicach stać nas na merytoryczną uczciwą kampanię – napisał na portalu X Jerzy Buzek.

Przypomnijmy: mimo współpracy Koalicji Obywatelskiej z wieloletnim prezydentem Gliwic, a dziś senatorem Zygmuntem Frankiewiczem, gliwicka KO postanowiła wystawić innego kandydata niż Koalicja dla Gliwic, której patronuje były prezydent. – W Gliwicach jest nowe rozdanie. Urzędujący prezydent nie startuje, wystawia się ktoś inny z obozu Zygmunta Frankiewicza. Jako Koalicja Obywatelska chcemy zaznaczyć swoją siłę, bo w Gliwicach mamy poważne struktury i chcemy zawalczyć o prezydenturę – komentował na antenie Radia Piekary Wojciech Saługa, lider PO w województwie śląskim.

Troje kandydatów na prezydenta Gliwic

Poza Katarzyna Kuczyńską-Budką i Mariuszem Śpiewokiem start w wyborach na prezydenta Gliwic zapowiedział Kajetan Gornig, który będzie reprezentował komitet Nowy Ratusz. Swojego kandydata wciąż nie zaprezentowały gliwickie struktury PiS. Według naszych informacji najprawdopodobniej zostanie nim radny Łukasz Chmielewski. - Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to ja będę kandydatem – mówił 19 stycznia 2024 r. Chmielewski w rozmowie z Marcinem Zasadą w Radiu Piekary.

Mariusz spiewok gliwice

Może Cię zainteresować:

Mariusz Śpiewok kandydatem na prezydenta Gliwic. Za rezygnacją Adama Neumanna stał Zygmunt Frankiewicz?

Autor: Szymon Karpe

14/12/2023

Katarzyna Kuczyńska-Budka

Może Cię zainteresować:

Katarzyna Kuczyńska-Budka kandydatką PO w Gliwicach. Ostatnim kandydatem partii był jej mąż

Autor: Patryk Osadnik

05/01/2024

Lukasz chmielewski kandydatem pis na prezydenta gliwic

Może Cię zainteresować:

Radny Łukasz Chmielewski kandydatem PiS na prezydenta Gliwic? "Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to będę ja"

Autor: Szymon Karpe

19/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon