Chorzowski szpital "pilnie szuka", choć ofert pracy nie udostępnił. Onkologii dziecięcej grozi zawieszenie

Oddziałowi Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Chorzowie grozi zawieszenie. Choć Zespół Szpitali Miejskich przekonywał, że "pilnie poszukuje lekarzy", to na stronie internetowej nie znaleźliśmy odpowiadających temu ofert pracy. - Informacja o naborze zostanie czym prędzej udostępniona - zapewnia Katarzyna Hohuł, rzeczniczka placówki. Rodzice już otrzymują informacje, że planowane zabiegi i przyjęcia ich dzieci przejmie inna placówka.

Fundacja Iskierka
Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Chorzowie

Na rodziców oraz pacjentów Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie padł blady strach. Z powodu braków kadrowych, grozi mu zawieszenie. Na co dzień leczą się tam młodzi ludzie, którzy zmagają się z chorobami nowotworowymi - białaczką, chłoniakami, mięsakami czy guzami.

We wtorek, 23 maja, jako pierwsi poinformowaliśmy o trudnej sytuacji oddziału. Wówczas przebywało na nim czworo dzieci.

- Dobro dzieci jest dla nas najważniejsze. Dlatego, aby zabezpieczyć należytą opiekę, już nawiązaliśmy kontakt z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, a także z Kliniką Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. To zagwarantuje ciągłość leczenia małych pacjentów - poinformowała Katarzyna Hohuł, rzeczniczka Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. - Chcemy uspokoić rodziców: wszystkie dzieci mają i będą miały zapewnione leczenie, tak długo jak będzie to konieczne - dodała.

Choć Katarzyna Hohuł zapewnia, że Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej działa normalnie, to z naszych informacji wynika, że tak nie jest. Zresztą rzeczniczka potwierdza w odpowiedzi na nasze pytania, że jeden z młodych pacjentów został już przetransportowany do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu w celu zapewnienia ciągłości leczenia.

- Wszystkie doraźne i ostre przypadki przyjmujemy. Natomiast jeśli perspektywa leczenia jest dłuższa, pacjent zostanie przekazany do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu - tłumaczy Katarzyna Hohuł.

Jak się dowiedzieliśmy, rodzice już otrzymują informacje, że planowane zabiegi i przyjęcia ich dzieci przejmie inne placówka. Nie są zadowoleni. Mówią, że zabierany jest im dom. Tak traktują miejsce, w którym zazwyczaj spędzają najwięcej czasu.

Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Onkologii dziecięcej w Chorzowie grozi zawieszenie. Na oddziale brakuje lekarzy

Autor: Patryk Osadnik

23/05/2023

Szpital "pilnie poszukuje lekarzy". Ofert pracy nie ma na stronie

W pierwszym komunikacie Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie przekonywał, że "pilnie poszukuje lekarzy, którzy zasilą Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej". Chodzi o specjalistów w zakresie hematoonkologii dziecięcej oraz pediatrów. Sprawdziliśmy, ale na stronie internetowej placówki w środę, 24 maja 2023 roku, nie znaleźliśmy odpowiadających temu ofert pracy. Tylko jedna jest dla specjalisty z zakresu pediatrii. Została opublikowana 12 grudnia 2022 roku i nie dotyczy konkretnie wskazanego oddziału.

- Informacja o naborze zostanie czym prędzej udostępniona na stronie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie - zapewnia Katarzyna Hohuł.

Pojawiła się obawa, że skoro Zespół Szpitali Miejskich nie szuka specjalistów, to po prostu zamierza zlikwidować oddział. Na razie mowa tylko o zawieszeniu działalności, co wydarzyło się już 1 września 2019 roku, kiedy dwie ostatnie specjalistki przeszły na emeryturę. Wówczas przerwa trwała cztery miesiące.

Warto wspomnieć, niedawno dzięki Fundacji Iskierka pomieszczenia, w których przebywają młodzi pacjenci, zostały wyremontowane. Na ścianach pojawiły się dzikie zwierzęta, doposażono świetlicę etc. Kosztowało to 100 tys. złotych.

Gliwice Rynek

Może Cię zainteresować:

Gliwice i Dąbrowa Górnicza inwestycyjnymi liderami. Niestety w Metropolii więcej outsiderów

Autor: Michał Wroński

23/05/2023

Katarzyna Stachowicz

Może Cię zainteresować:

Katarzyna Stachowicz o odrzuceniu finansowania in vitro w Bielsku-Białej. "Decyzja radnych jest kuriozalna"

Autor: Martyna Urban

22/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon