Co o śląskich piłkarzach mówią karty w FIFIE 23 i który śląski klub zasłużył na najwyższe oceny?

Arkadiusz Milik, Kamil Glik, Jakub Kiwior, a może... Lukas Podolski? Jaki jest najlepszy śląski piłkarz w grze FIFA 23? Oceny na kartach graczy mogą zaskoczyć wielu kibiców. Sprawdziliśmy też jak na wirtualnych murawach prezentują się piłkarze ze śląskich klubów.

Milik Glik

Gra FIFA 23 to obecnie najpopularniejszy i najbardziej zaawansowany symulator piłki nożnej. Ogromna rzesza graczy najwięcej czasu spędza w trybie Ultimate Team, w którym można zbudować swoją wymarzoną drużynę. Tuż po premierze gry (zazwyczaj jest to koniec września) w tym trybie dostępne są tylko podstawowe wersje zawodników, którzy w zależności od oceny ogólnej w grze dzielą się na brązowe, srebrne i złote karty. Te najwyżej ocenione są najrzadsze i najdroższe. Z czasem zawodnicy otrzymują ulepszone wersje specjalne swoich kart (np. obecnie w trybie FUT trwa event „Drużyna Roku"). My przyjrzymy się jednak statystykom kart śląskich piłkarzy oraz zawodników występujących w klubach z województwa śląskiego.

Zaskakujący Żurkowski, Milik i Glik w cieniu dawnej chwały

Najlepszy śląski piłkarz w grze FIFA 23? Tu nie ma zaskoczenia, bo pierwsze miejsce z oceną ogólną na karcie wynoszącą 79 zajął Arkadiusz Milik. Oprócz niego tylko dwóch śląskich piłkarzy może pochwalić się złotymi kartami (czyli takimi ocenionymi na co najmniej 75). Mowa tu o Szymonie Żurkowskim i Łukaszu Skorupskim. Co jednak ciekawe, z perspektywy gracza FIFA były zawodnik Górnika Zabrze urodzony w Jastrzębiu-Zdroju, jest dużo popularniejszym wyborem od napastnika Juventusu Turyn, bo choć ma mniejszą ocenę ogólną, to może pochwalić się złotą rzadką kartą i też często zaraz po premierze gry widniał w składach nawet zagranicznych graczy.

Na wyróżnienie zasługuje też Jakub Kamiński. Piłkarz Wolfsburga pochodzący z Rudy Śląskiej ma co prawda na swojej srebrnej karcie ocenę 71, ale jest to rzadka odmiana karty i dzięki wysoko ocenionej statystyce tempa, młody piłkarz jest w grze całkiem użyteczny. Tego samego niestety nie można powiedzieć o Kamilu Gliku, który lata świetności ma już za sobą. Teraz gdy gra w drugiej lidze włoskiej może liczyć w FIFIE jedynie na zwykłą srebrną kartę ocenioną na 71.

Śląscy piłkarze w grze FIFA 23

Ekstraklasa. Ani ekstra, ani klasa

A na jakie oceny zasłużyli piłkarze grający w śląskich klubach? Tu nie można liczyć na żadne cuda, bowiem pierwszy raz w historii żaden zawodnik polskiej ekstraklasy nie otrzymał nawet złotej karty. To wiele mówi o poziomie rodzimej piłki. Jeśli popatrzymy na zawodników występujących w klubach z województwa śląskiego to trudno tam znaleźć karty ocenione choćby na 70. Oczywiście jest kilka wyjątków. Najwyższą oceną ogólną na karcie może pochwalić się piłkarz Rakowa Częstochowa Ivi Lopez (74). Z kolei w Górniku Zabrze najlepszy jest Lukas Podolski (72), a w Piaście Gliwice Damian Kądzior (72). Ciekawostka - tempo Kądziora w grze jest ocenione wyżej niż chociażby Leo Messiego, Cristiano Ronaldo, Neymara czy... Roberta Lewandowskiego. Marne to jednak pocieszenie skoro inne statystyki wyglądają już mizernie.

Piłkarze śląskich klubów w FIFIE
Milik gol juventus

Może Cię zainteresować:

Milik znowu królem Turynu. Jak on wszystkim zaimponował!

Autor: Robert Czykiel

05/01/2023

Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski zapowiedział, że przedłuży umowę z Górnikiem Zabrze

Autor: Arkadiusz Nauka

09/01/2023

Piszczek lukasz

Może Cię zainteresować:

Santos chce Piszczka w kadrze. Ale czy to dobry pomysł? Jest sporo wątpliwości

Autor: Robert Czykiel

31/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

MKS Będzin

MKS Będzin vs Warta Zawiercie w ćwierćfinale Pucharu Polski

Kadzior damian piast gliwice

Lech Poznań chciał gwiazdę Piasta Gliwice i został wykiwany

Kamil Glik kupił karetkę dla Ukrainy

Kamil Glik kupił karetkę i wyśle ją do Ukrainy

Ruch Chorzów Raków Częstochowa

Osiem goli podczas meczu Ruchu Chorzów

Charytatywny bieg durś

VII Charytatywny Bieg Pomagamy Durś za nami [ZDJĘCIA]

Andrzej Kowalczyk na Tarnicy

Tyszanin przebiegł Koronę Gór Polski w niecałe sto godzin.

Nowa siłownia w Tarnowskich Górach

W Parku Wodnym powstaje nowe miejsce dla bywalców siłowni