Co zamiast odwołanego FEST Festivalu? Można wykorzystać bilety, pozwiedzać lub pójść na inny festiwal

Miało być pięć dni zabawy i ponad dwieście występów, ale niespodziewanie na pięć dni przed imprezą FEST Festival 2023 został odwołany. Tysiące fanów muzyki zostało na lodzie i oczekuje zwrotu pieniędzy za bilety. Same bilety nie są jednak całkiem bezużyteczne. Zorganizowano też alternatywną imprezę.

fot. FB/FEST Festival
Co zamiast FEST Festivalu Można wykorzystać bilety pozwiedzać lub pójść na inny festiwal

FEST Festival miał się odbyć w Parku Śląskim pomiędzy 9 i 13 sierpnia 2023 r. Niespodziewanie w piątek, 4 sierpnia 2023 r., impreza została odwołana.

Nasz festiwal znajdował się w fazie dynamicznego rozwoju, a jego frekwencja rok do roku rosła o ponad 30%. Taki dynamiczny rozwój pozwolił nam zakładać, że ten rok będzie równie dobry. Cieszyliśmy się z tego i właśnie pod taki wzrost frekwencji tworzyliśmy tegoroczna edycję. Niestety, pomimo ogromnego wsparcia od wielu naszych partnerów i sponsorów, tegoroczny kryzys w branży eventowo-rozrywkowej znacząco zmniejszył sprzedaż biletów, powodując, że nasze szacowanie było błędne. Na dzień dzisiejszy liczba uczestników osiągnęła niewiele ponad 50% planowanej frekwencji, czyniąc organizację FEST Festivalu niemożliwą do zrealizowania w tym roku – czytamy w oświadczeniu organizatorów festiwalu.

Promocje za bilety na FEST Festival

Tysiące fanów muzyki, którzy kupili bilety na festiwal i zarezerwowali noclegi zostało na lodzie. Bilety na FEST Festival nie są jednak całkiem bezużyteczne. Można je wykorzystać w inny sposób, np. w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku, gdzie przygotowano FEST promocję. W dniach 9-15 sierpnia 2023 r., po okazaniu w kasie biletu na tegoroczny FEST Festival, można kupić bilet do parku rozrywki z 50% rabatem. Zniżka dotyczy biletów jednodniowych indywidualnych, normalnych i ulgowych.

Na odwołanym festiwalu postanowił skorzystać także klub GKS Katowice. W piątek, 11 sierpnia 2023 r. o godz. 20.30 GieKSa rozegra mecz 4. kolejki Fortuna 1 Ligi z Wisłą Płock. Jeżeli ktoś ma bilet na tegoroczny FEST Festival to spotkanie może obejrzeć za darmo.

Za okazaniem dowodu osobistego i biletu na festiwal, możesz wyrobić darmowy bilet na mecz GieKSy. Wejściówki będą do odbioru w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00 oraz w soboty w godz. 9:00-17:00 i niedziele w godz. 9.00-13.00. Odebrać możecie je również w dniu meczu od godziny 16:00 w Biurze Obsługi Kibica na Bukowej – informują w klubie.

RE:Place Festival w Fabryce Porcelany

Po odwołaniu tegorocznego FEST Festivalu błyskawicznie zorganizowano alternatywną imprezę. W P23, czyli muzycznej scenie Fabryki Porcelany w Katowicach, odbędzie się RE:Place Festival. W dniach 10-12 sierpnia 2023 r. na dwóch scenach wystąpi blisko 50 artystów.

Dla wszystkich, którym środek sierpnia kojarzy się wyłącznie z najmocniejszym melanżem na najlepszym festiwalu w okolicy, mamy alternatywę, która pozwoli otrzeć łzy fanów muzyki elektronicznej. Trzydniowy event z dwoma dużymi scenami, wieloma strefami do chillu i dziesiątkami artystów z kraju i zagranicy. Nie moglibyśmy was zostawić z niczym! podkreślają w P23.

Jest tylko jeden minus. Trzeba kupić kolejny bilet. Trzydniowe karnety kosztują od 75 do 105 zł, „na bramce” będzie drożej – 120 zł.

Z kolei miasto Katowice zachęca w mediach społecznościowych osoby, które miały niebawem odwiedzić okolice i „mogą mieć więcej wolnego czasu, niż pierwotnie zakładały” do lepszego poznania miasta. Urzędnicy sugerują odwiedzenie Strefy Kultury, zabytkowego osiedla Nikiszowiec, Doliny Trzech Stawów, imprezowej ulicy Mariackiej czy spacer jednym ze szlaków turystycznych, takich jak: Szlak Śląskiego Bluesa, Szlak Neonów, Szlak Moderny czy Katowickich Murali.

FEST Festival

Może Cię zainteresować:

FEST Festival OFICJALNIE odwołany. Organizatorzy ogłaszają upadłość. Co ze zwrotem pieniędzy za bilety?

Autor: Patryk Osadnik

04/08/2023

Fest festival scena park slaski 3

Może Cię zainteresować:

Nieoficjalnie: FEST Festival odwołany. Sprzedaż biletów zablokowana. Trwa demontaż sceny

Autor: Patryk Osadnik

04/08/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon