Co zrobić z TVP, jeśli opozycja wygra wybory? Tomasz Głogowski: "Wyłączyć prąd"

Mamy zapowiedź Donalda Tuska, że w ciągu doby od przejęcia rządów telewizja publiczna zostanie zmieniona. Jak? Nie wiem, ale ja bym nie wahał się przed żadnymi rozwiązaniami, nawet przed wyłączeniem prądu tej szczujni (…) To trzeba zakończyć i nie mieć żadnych skrupułów - powiedział poseł KO Tomasz Głogowski w Radiu Piekary.

TVP
TVP

Donald Tusk zapowiedział, że po tym, jak tzw. opozycja wygra wybory parlamentarne i stworzy rząd, wystarczą 24 godz., aby zrobić porządek w telewizji publicznej.

- Niezależnie od tego, co PiS zrobił z telewizją publiczną, zamieniając ją w partyjną tubę, to telewizja publiczna jest nasza. Nie Koalicji Obywatelskiej, ale nasza - Polek i Polaków. Media publiczne to nasze wspólne dobro, które utrzymujemy, aby mieć dostęp do obiektywnych informacji, a nie partyjnej propagandy (…) Trzymajcie mnie za słowo. Nie będę ujawniał szczegółów, ale nie będziemy potrzebować ustawy, zgody prezydenta. Mamy mechanizmy, które z dnia na dzień przywrócą kontrolę społeczną nad telewizją publiczną - powiedział Donald Tusk.

Jak to zrobić?

- Mamy zapowiedź Donalda Tuska, że w ciągu doby od przejęcia rządów telewizja publiczna zostanie zmieniona. Jak? Nie wiem, ale ja bym nie wahał się przed żadnymi rozwiązaniami, nawet przed wyłączeniem prądu tej szczujni (…) To trzeba zakończyć i nie mieć żadnych skrupułów - powiedział poseł KO Tomasz Głogowski w Radiu Piekary.

Jaki rząd po wyborach?

Kto będzie tworzył rząd po wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października?

- Jestem głęboko przekonany, że Koalicja Obywatelska zdobędzie więcej głosów niż Prawo i Sprawiedliwość. Jesteśmy bardzo, bardzo blisko. Nawet jeśli mają dziś przewagę, to minimalną - ocenił Tomasz Głogowski.

W przypadku wygranej KO będzie musiała najprawdopodobniej utworzyć rząd z Lewicą i Trzecią Drogą. Nawet jeśli wygra PiS, taka koalicja nadal będzie mogła mieć większość w Sejmie RP.

- Opozycja na pewno się dogada i stworzy rząd, który odsunie PiS od władzy. Musimy się spodziewać, że politycy PiS będą bardzo odsuwać ten moment, zwołają pierwsze posiedzenie Sejmu w najpóźniejszym możliwym terminie, prezydent powierzy misje stworzenia rządy PiS, co da im kilka dodatkowych tygodni na czyszczenie papierów itd. - powiedział Tomasz Głogowski.

A co z Konfederacją?

- Nie sądzę, aby z Konfederacją cokolwiek nas łączyło, choć rozmawiać trzeba. Konfederacja będzie chciała zachować duży dystans od jakiegokolwiek rządu - dodał.

Autobus ZTM

Może Cię zainteresować:

Aplikacja Transport GZM nie działa. Awaria w dniu, który miał być nowym otwarciem

Autor: Patryk Osadnik

02/10/2023

Aleja milionerów PiS Mikołów

Może Cię zainteresować:

Opozycja zagląda ludziom władzy do kieszeni. „Aleja Milionerów PiS” dotarła na Śląsk

Autor: Redakcja

02/10/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon