Opozycja zagląda ludziom władzy do kieszeni. „Aleja Milionerów PiS” dotarła na Śląsk

Firmowana przez polityków opozycji „Aleja Milionerów PiS” dotarła na Śląsk. W czwartek 28 września zaprezentowano ją w Rybniku, w piątek 29 września w Mikołowie. - Pokazujemy jak ludzie związani z PiS wzbogacili się kosztem przeciętnego Kowalskiego – grzmią działacze opozycji.

Aleja Milionerów PiS to przedwyborcza akcja polityków opozycji. Jej bohaterami są działacze Zjednoczonej Prawicy oraz związani z obecną władzą menadżerowie spółek skarbu państwa. Przedstawiające ich tekturowe figury, okraszone informacją o tym, o ile wzbogacili się oni w czasie rządów „dobrej zmiany”, opozycja wypuściła w tournée po Polsce w czasie wakacji. Od tamtego czasu dotarły one m.in. do Wrocławia, Białegostoku, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Mielca, Szklarskiej Poręby, Radomia i wielu innych miast w kraju.

W ubiegłym tygodniu galerię tekturowych postaci przedstawiających m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Janusza Kowalskiego (aktualnie sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi), ale także Daniela Obajtka, prezesa Orlenu, Małgorzatę Sadurską oraz Ernesta Bejdę, członków zarządu PZU, czy Tadeusza Rydzyka (tu podpisanego jako biznesman) można było oglądać w województwie śląskim – w czwartek w Rybniku, dzień później w Mikołowie.

- To służy temu, żeby ludzie, zwłaszcza ci, którzy są karmieni tylko propagandą TVP PiS, zobaczyli jak niektóre osoby, tylko dlatego, że mają legitymacje partyjne i są związane z PiS wzbogacili się kosztem przeciętnego Kowalskiego, któremu nie starcza do 1-ego – powiedział Marek Krząkała, pochodzący z Rybnika poseł Koalicji Obywatelskiej, który wcielił się w rolę „kuratora” wystawy w tej części Śląska.

W sobotę akcja miała zawitać do Żor, ale organizatorzy nie otrzymali zgody na wystawę od prezydenta miasta.

W tym tygodniu "milionerami" będzie opiekować się posłanka Magdalena Golbik. W poniedziałek 2 października 2023 r. akcja dotrze do Gliwic. O godz. 16 postaci pojawią się na gliwickim Rynku. We wtorek zobaczą się się z mieszkańcami Zabrza na placu Teatralnym, również o godz. 16.00. W kolejnym dniu od 16.00 milionerzy dotrą do Bytomia na ul. Dworcową. Następnie w czwartek spotkamy się z nimi w Tarnowskich Górach na Rynku. Akcja zakończy się w piątek 6 października 2023 r., dwoma spotkaniami, o godz. 13 w Knurowie przy ul. Łokietka 3 oraz o 16 w Pyskowicach na Rynku.

Zygmunt frankiewicz 25 lat samorzadu

Może Cię zainteresować:

Frankiewicz: Trzecia kadencja PiS to koniec normalnego samorządu. Recepty? Cały PIT zostaje w budżetach miast

Autor: Marcin Zasada

24/09/2023

Zygmunt Frankiewicz

Może Cię zainteresować:

Samorządowcy z Tak dla Polski ostrzegają przed Bezpartyjnymi Samorządowcami. „To są kpiny z wyborców”

Autor: Michał Wroński

21/09/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sejmik Województwa Śląskiego

Setki tysięcy publicznych złotych dla samorządowców z PiS

Minister Grzegorz Puda w Katowicach

Kałuża a miliardy dla Śląska. Minister Puda w Katowicach

Jakub Chełstowski

„Uczucia w polityce mało się liczą. Liczy się pragmatyka”

Orlen

"Wyższa inflacja to wyższe dochody dla budżetu państwa"

Grzegorz Tobiszowski

Partnerka śląskiego europosła PiS aresztowana na 3 miesiące

Jadwiga Baczynska

Dla radnej PiS in vitro to "eliminacja jednostek słabszych"

Małgorzata Mańka Szulik

"Nasz rząd wie...". Za co prezydenci dziękują politykom PiS?