Czy Górnik Zabrze może być już spokojny utrzymania w Ekstraklasie? 6 punktów w czterech meczach to obowiązek

Ostatnie zwycięstwo Górnika Zabrze w wyjazdowym meczu z Lechem Poznań sprawiło, że „Trójkolorowi" wzięli głęboki oddech i oddalili się od strefy spadkowej. Nad 16. w tabeli Śląskiem Wrocław mają 7 punktów przewagi. Czy to wystarczy do utrzymania? Zostały cztery kolejki do końca, a wiele wyjaśni się już dziś.

Fot. Facebook/Torcida Górnik Zabrze
Gornik zabrze torcida

Już dzisiaj o godzinie 20.30 przy Roosevelta 81 Górnika Zabrze podejmie Wartę Poznań. Jeśli podopieczni trenera Jana Urban odniosą zwycięstwo, a wcześniej Śląsk Wrocław przegra na wyjeździe z Jagiellonią, to kolejny sezon w Ekstraklasie dla „Trójkolorowych" będzie już pewny. Dlaczego? Bo w takim przypadku Górnik będzie miał już 10 punktów przewagi nad strefą spadkową na 3. kolejki przed końcem ligi.

Sytuacja się jednak skomplikuje, gdy zabrzanie ten mecz przegrają. Wówczas w ostatnich trzech meczach wciąż będą grali z nożem na gardle. Szczególnie, gdy swój mecz wygra Śląsk Wrocław - w takim przypadku ich strata do Zabrzan zmaleje do 4 punktów.

Popatrzmy na terminarz. 32. kolejka - wyjazd do Łodzi na mecz z Widzewem. 33. kolejka mecz u siebie z Pogonią Szczecin. I ostatnia seria gier - wyjazd do Legnicy na mecz ze spadkowiczem - Miedzią. I tylko w tym ostatnim meczu piłkarze Jana Urbana będą faworytami, bo Widzew, choć wiosną zawodzi, u siebie jest bardzo mocny. Z kolei Pogoń walczy o europejskie puchary.

W tych czterech ostatnich kolejkach zdobycie 6 punktów daje pewne utrzymanie, ale nawet gorsza postawa 14-krotnych mistrzów Polski może wystarczyć do tego, żeby zostać w Ekstraklasie. Wiele zależy od postawy Śląska Wrocław. Podopieczni Jacka Magiery do bezpiecznej strefy mają stratę 4 „oczek". Do Górnika tracą 7 punktów. Jeśli ta różnica powiększy się dziś do 10 punktów, lub w kolejnej serii gier wyniesie więcej niż 6, to kibice Górnika będą mogli spać spokojnie.

Terminarz Śląska Wrocław? Dziś o 18.00 mecz z Jagiellonią na wyjeździe. Za tydzień u siebie Wisła Płock, potem mecz z Miedzią Legnica, a na koniec potyczka z Legią w Warszawie.

Wnioski? Górnik Zabrze ma bardzo trudny terminarz w końcówce sezonu w porównaniu do rywali w walce o utrzymanie i wszystko pewnie rozstrzygnie się w meczach z Wartą i Widzewem.

Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski zapowiedział, że przedłuży umowę z Górnikiem Zabrze

Autor: Arkadiusz Nauka

09/01/2023

Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski zamierza kupić Górnika Zabrze. „To klub, który ma największy potencjał w Ekstraklasie"

Autor: Arkadiusz Nauka

22/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon