Czy Lukas Podolski zostanie w Górniku Zabrze? „Jak oni nie chcą, to ja mogę grać gdzie indziej"

Górnik Zabrze wygrał z Wartą Poznań i jest już pewny utrzymania w PKO Ekstraklasie. Wciąż jednak nie wiadomo czy w klubie na kolejny rok zostanie Lukas Podolski. Nowy kontrakt jest podobno już na stole. "Czekam na info. Jak oni nie chcą, to ja mogę grać gdzie indziej"

Lukas Podolski podczas meczu Górnika z Pogonią

Lukas Podolski to jeden z najważniejszych ogniw Górnika Zabrze w tym sezonie. Niemiec w tegorocznych rozgrywkach PKO Ekstraklasy zanotował 5 goli i aż 10 asyst. „Poldi" walnie przyczynił się do tego, że podopieczni trenera Jana Urbana trzy kolejki przed końcem ligi zapewnili sobie utrzymanie. A to jeszcze kilka tygodni temu nie było takie pewne. Przy Roosevelta mogą odetchnąć, ale już pojawiają się pytania o przyszłość klubu. Wciąż nie jest jasne czy w Zabrzu zostanie Lukas Podolski. On sam twierdzi, że nowa umowa na kolejny sezon leży już na stole u działaczy Górnika. Podpisu dalej jednak brak. Dlaczego?

- Pytajcie działaczy. Jak oni nie chcą, to ja mogę grać gdzie indziej. Na pewno nie chodzi o pieniądze - powiedział Podolski w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim". Dodał, że jego kontrakt sam się spłaca, dzięki tym sponsorom, których dla Górnika Podolski przywiózł z Niemiec.

Mistrz świata z 2014 roku w tym samym wywiadzie dał do zrozumienia, że w Zabrzu czuje się dobrze.

- Ja tu nie przyszedłem, żeby grać o coś konkretnego, tylko, żeby grać dla Górnika. Cieszę się, że w tym wieku mogę grać na takim poziomie, na takim stadionie, z takimi kibicami. Że mogę sobie zrobić taki wyjazd jak do Poznania, zjeść kiełbaskę, mieć blisko rodzinę, jest mama, coś ugotuje. I to mnie wszystko cieszy, bo życie jest za krótkie, żeby się ciągle martwić - powiedział „Poldi".

Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski zapowiedział, że przedłuży umowę z Górnikiem Zabrze

Autor: Arkadiusz Nauka

09/01/2023

Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski zamierza kupić Górnika Zabrze. „To klub, który ma największy potencjał w Ekstraklasie"

Autor: Arkadiusz Nauka

22/08/2022

Podolski udaje kurczaka

Może Cię zainteresować:

Prowokacyjne zachowanie Lukasa Podolskiego? Piłkarz Górnika udawał kurczaka. Tak pozdrowił kibiców Piasta [WIDEO]

Autor: Arkadiusz Nauka

12/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon