Czy Niemcy czekają na Lukasa Podolskiego? W Kolonii „spekuluje się o powrocie syna marnotrawnego”. A co z Górnikiem?

Lukas Podolski na zakończenie piłkarskiej kariery wróci do 1. FC Köln? Mówi się o tym już od kilkunastu miesięcy, a niedawno zawodnik zabrzańskiego Górnika sam podgrzał atmosferę w podkaście „Spielmacher – Der EM Talk” przyznając, że jest gotów na powrót do Kolonii. A co z Górnikiem?

Fot. FB/ Lukas Podolski
Lukas Podolski

Przypomnijmy, że „Poldi” swoją profesjonalną karierę zaczynał właśnie w 1. FC Köln. Do tego klubu trafił w 1993 roku, a dziesięć lat później, jako 18-latek, zadebiutował w pierwszym zespole „Kozłów” („Die Geißböcke” – taki przydomek ma klub z Nadrenii Północnej-Westfalii). W ciągu trzech lat rozegrał w 1. FC Köln 85 meczów strzelając 46 bramek. W latach 2009-2012, po występach w Bayernie Monachium, znów grał Kolonii, tym razem kończąc przygodę z 1. FC Köln z bilansem 88 meczów i 33 goli.

O kolejnym powrocie Podolskiego do 1. FC Köln mówiło się już wiosną 2022 roku. Niemiecki klub miał ponoć „sondować” możliwość ponownego zakontraktowania swojego wychowanka, któremu umowa z Górnikiem wygasała wraz z końcem sezonu 2021/22. Tamta historia skończyła się tak, że „Poldi” podpisał w Zabrzu nowy kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku. Niedawno jednak mistrz świata z 2014 roku, w podkaście „Spielmacher – Der EM Talk”, powiedział w kontekście ewentualnego powrotu do Kolonii: „Jestem gotowy na wszystko”. Chwalił też obecnego szkoleniowca „Kozłów” Steffena Baumgarta.

Lukas Podolski wróci do 1. FC Köln? W Zabrzu mają nadzieję, że nie

Sentymentalny powrót do klubu, w którym się wychował nie byłby w przypadku Podolskiego niczym dziwnym. W końcu z podobnych powodów znalazł się w Zabrzu – Górnikowi kibicował „od zawsze”. Tymczasem 1. FC Köln ma wielkie problemy w Bundeslidze, dziś jest jednym z głównych kandydatów do spadku i szuka każdej opcji ratunku. Na słowa Podolskiego o 1. FC Köln w niezbyt przyjemny sposób zareagował jednak Dieter Müller, legenda klubu z Kolonii („Co to ma znaczyć? Jest za stary”). Sam piłkarz wycofał się nieco z wcześniejszych słów. W rozmowie z niemieckim „Expressem” stwierdził, że nie jest w sytuacji, której musi się oferować.

Z drugiej strony media donoszą, że rozmowy w sprawie powrotu piłkarza do klubu z Kolonii miały się już odbyć. Onet cytuje serwis TZ, który przypomina, że „Lukas Podolski wciąż jest bohaterem w Kolonii”. I że w mieście „spekuluje się nawet o powrocie syna marnotrawnego”.

Czy Podolski zostanie w Górniku? W Zabrzu nie wyobrażają sobie innej sytuacji. Tym bardziej, że „Poldi” ma sporo do powiedzenia w kontekście rozmów miasta z potencjalnym inwestorem, które chce kupić zabrzański klub. To, przypomnijmy, Thomas Hansla, pochodzący z Rudy Śląskiej niemiecki biznesmen, a także partner w interesach Lukasa Podolskiego. Kolejne rozmowy w sprawie sprzedaży Górnika przez miasto zaplanowane są na listopad.

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Górnik Zabrze zmieni właściciela? Lukas Podolski znalazł inwestora. To pochodzący z Rudy Śląskiej polsko-niemiecki biznesmen

Autor: Redakcja

25/10/2023

Lukas podolski stadion gornik zabrze

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski: Po pierwsze, jestem Ślązakiem. Muszę kochać te podwórka i familoki, bo one są moje

Autor: Marcin Zasada

10/03/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon