Czy po UŚ zrobisz karierę jak Szczepan Twardoch lub Tomasz Rożek? Uniwersytet Śląski rozpoczyna nabór

Uniwersytet Śląski otworzył rekrutację na rok akademicki 2024/2025. Na przyszłych studentów czeka 7417 miejsc na studiach stacjonarnych i 2155 miejsc na studiach zaocznych. W sumie 89 kierunków, a jest z czego wybierać. Uczelnia chce zachęcić młodych nazwiskami słynnych absolwentów.

FB: UŚ
Uniwersytet Śląski

Uniwersytet Śląski przyszłym studentom oferuje 89 kierunków, w tym 6 w języku angielskim. Poza dotychczasową ofertą UŚ, uczelnia zapowiada 5 nowych, interdyscyplinarnych kierunków nastawionych na sprostanie wyzwaniom współczesnego świata:

  • Komunikacja Międzykulturowa na Wydziale Humanistycznym
  • Prawo w Biznesie na Wydziale Prawa i Administracji
  • Interdyscyplinarne studia humanistyczne nad środowiskiem na Wydziale Humanistycznym
  • Zarządzanie w kulturze i przemysłach kreatywnych na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji
  • Studia czeskie w biznesie i kulturze na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji

Nowa koncepcja studiowania

Uczelnia w ofercie stara się odpowiedzieć na zmiany rynku pracy oraz na wyzwania dzisiejszych czasów. UŚ chce dać studentkom i studentom więcej swobody poprzez możliwość współtworzenia planu studiów, dostosowując go do swoich potrzeb.

Sam decydujesz, jakie zajęcia przydadzą Ci się do kształtowania ścieżki kariery. Niezależnie od kierunku kształcenia, możesz wybrać zajęcia dotyczące cyfrowego świata, ekspresji twórczej i myślenia krytycznego, społeczeństwa obywatelskiego i przedsiębiorczości, największych wyzwań współczesnej nauki, środowiska naturalnego i technologii, zdrowia i rozwoju osobistego. Takie interdyscyplinarne wykształcenie zapewni ci lepsze przygotowanie do pracy i życia w gwałtownie zmieniającym się świecie – mówi dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ, prorektorka ds. kształcenia i studentów.

Możliwość zrobienia kariery

Czym jeszcze Uniwersytet Śląski chce zachęcić przyszłe studentki i studentów? Obiecuje, że po studiach na UŚ mają ogromną szansę zrobić karierę. Uczelnia chwali się, że jest najlepszym miejscem na studiowanie w regionie. Według raportu światowego rankingu szkół wyższych UniRank 2024 Uniwersytet Śląski w Katowicach zajął 11. miejsce na 129 ocenianych placówek, co jest najlepszą pozycją wśród śląskich uczelni. Uniwersytet zachęca również nazwiskami znanych absolwentów, takich jak:

  • pisarz Szczepan Twardoch,
  • wokalistka Renata Przemyk,
  • popularyzator nauki dr Tomasz Rożek,
  • polityk śp. Krystyna Bochenek,
  • piosenkarka Daria ze Śląska.

Czy znane nazwiska zachęcą młodych do studiowania na Śląsku? Tego dowiemy się w październiku.

Więcej informacji o rekrutacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach znajdziecie tutaj

Wydzial prawa us

Może Cię zainteresować:

Do Katowic zjadą prawnicy z całej Polski. Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Prawa na Uniwersytecie Śląskim

Autor: Redakcja

04/06/2024

Kopalnia wujek

Może Cię zainteresować:

35. rocznica wyborów czerwcowych. Zobaczcie, jakie wydarzenia przygotowało Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach

Autor: Arkadiusz Szymczak

04/06/2024

Szczatki ludzkie w Laziskach Gornych

Może Cię zainteresować:

Łaziskie dzieci dokonały makabrycznego odkrycia. Na działce należącej do miasta znaleziono fragmenty ludzkich kości. Sprawę bada prokuratura

Autor: Arkadiusz Szymczak

04/06/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon