Damian Dąbrowski: Opady śniegu zamienią się w opady deszczu. Prognoza na Boże Narodzenie

Zgodnie z przewidywaniami Damiana Dąbrowskiego w niedzielę obudziliśmy się ze śniegiem za oknami. Niestety przewidywania na dalszą część Bożego Narodzenia nie są najbardziej optymistyczne. Opady śniegu zamienią się po południu oraz wieczorem w opady deszczu wskazuje ekspert.

Damian Dabrowski

Damian Dąbrowski to były wieloletni nauczyciel geografii w szkołach w Świętochłowicach, obecnie kierownik Stacji Meteorologicznej w Planetarium Śląskim, twórca niezwykle popularnego bloga Damian Dąbrowski - Pogoda dla Śląska (pogodadlaslaska.pl). Bezbłędnie prognozuje pogodę, dlatego ufają mu w tym temacie setki tysięcy ludzi, nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce.

Więcej o Damianie Dąbrowskim dowiecie się z naszych wywiadów:

Jaką pogodę prognozuje Damian Dąbrowski na Boże Narodzenie?

Niedziela (24.12)

Zgodnie z przewidywaniami Damiana Dąbrowskiego w niedzielę obudziliśmy się ze śniegiem za oknami. Najwięcej spadło go w województwie śląskim.

– Niestety w ciągu dnia napłynie za frontem cieplejsze powietrze i opady śniegu zamienią się po południu oraz wieczorem w opady deszczu. Śnieg zacznie się topić i zrobi się plucha – przewiduje Damian Dąbrowski.

Temperatura ma wynieść około 6/7 stopni Celsjusza.

Poniedziałek (25.12)

W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura ma wzrosnąć do około 8/9 stopni Celsjusza. Momentami będzie padał deszcz.

– W pierwszy dzień świąt zapowiada się pochmurno. Zachmurzenie będzie całkowite i duże. Do tego miejscami wystąpią opady deszczu. Zrobi się ciepło (około 9/11 stopni Celsjusza) – wskazuje Damian Dąbrowski.

Wtorek (26.12)

W nocy z poniedziałku na wtorek utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie. Temperatura ma wynieść około 6/8 stopni Celsjusza.

– Zachmurzenie będzie przeważnie całkowite i duże z niewielkimi przejaśnieniami. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może przelotnie pokropić. Nadal ciepło (około 9/10 stopni Celsjusza). Wiatr niestety dość silny – podkreśla Damian Dąbrowski.
Witraz kosciol

Może Cię zainteresować:

Ks. Jacek Siepsiak: To, jak świętujemy, świadczy o nas. O tym, jak podchodzimy do życia, też do życia planety

Autor: Jacek Siepsiak

24/12/2023

Zbigniew Rokita

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Rokita: Życzę placu Szewczyka i Kaczyńskich. Syren dla ofiar Wujka. Horroru po śląsku. A co z tą godką?

Autor: Zbigniew Rokita

24/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon