Dawid Kamiński, były radny klubu PiS w Katowicach. "Przez ostatnie wydarzenia odszedłem z klubu"

Dawid Kamiński podsumował ostatnią sesję Sejmiku Województwa Śląskiego. Były radny PiS w Katowicach podkreśla, że utrata władzy w województwie przez Prawo i Sprawiedliwość przekłada się na atmosferę panująca na sesjach Rady Miasta. "Ostatnie wydarzenia przelały czarę goryczy u mnie i spowodowały moje odejście z klubu w Radzie Miasta"

Dawid Kamiński FB
Dawid Kamiński

21 listopada 2022 roku podczas obrad Sejmiku Województwa Śląskiego PiS straciło władze w województwie śląskim. Przyczyną tego przewrotu było przejście marszałka Jakuba Chełstowskiego do ruchu samorządowego Tak dla Polski. Wraz z nim do stowarzyszenia przeszło troje radnych.

W Katowicach inny przewrót: władzę w klubie PiS w radzie miasta odzyskał Piotr Pietrasz. Pomógł mu w tym radny Wiesław Mrowiec, który tydzień wcześniej też ogłosił... przejście do Tak dla Polski. Dawid Kamiński i Bartosz Wydra (dotychczasowy szef klubu PiS) opuścili ekipę PiS w katowickim samorządzie.

- Moim zdaniem Piotr Pietrasz nie do końca odzyskał władzę wolą większości - wyjaśnia na antenie Radia Piekary Kamiński. - Nie mam żadnego problemu z demokratycznymi wyborami i jeśli większość decyduje, że ktoś ma zostać przewodniczącym to nie ma sprawy, jednak pytanie czy w tym miejscu ta większość jest większością fair, bo Piotr Pietrasz dokonał tego z radnym, który kilka dni wcześniej ogłosił, że odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem Kamińskiego budowanie przywództwa Pietrasza z Wiesławem Mrowcem, który odszedł z PiS do opozycji i o swojej decyzji poinformował w mediach kilka dni wcześniej jest niepoprawne.

"Radny Mrowiec zapadł się pod ziemię"

Były radny PiS ujawnił, że Wiesław Morawiec złożył deklarację przystąpienia do Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski i prawdopodobnie złożył deklarację odejścia z Prawa i Sprawiedliwości. Tu jednak pewności nie ma, bo...

- Radny Mrowiec zapadł się pod ziemię. On się pogubił w tym wszystkim, podejmując codziennie inną decyzję, popełniając błąd za błędem - uważa Kamiński.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że prezydent Katowic - Marcin Krupa należy do Tak dla Polski, a PiS nadal jest w koalicji z jego ugrupowaniem. Jak Pietrasz tłumaczył odwołanie Wydry z szefa klubu? Przypomnijmy:

- Bartosz Wydra był z nominacji marszałka Jakuba Chełstowskiego (byłego szefa okręgu katowickiego w strukturach PiS – przyp. red.). Po prostu utracił poparcie większości – mówił w ŚLĄZAGU. - - Bartosz Wydra jest prezesem spółki zależnej u Arkadiusza Chęcińskiego (Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Sosnowcu, prezydent Sosnowca to jeden z liderów Tak dla Polski, do którego dołączył Chełstowski – przyp. red.). Z kolei Dawid Kamiński jest wicedyrektorem wydziału sportu w urzędzie marszałkowskim – wyliczał Pietrasz.


Piotr Pietrasz

Może Cię zainteresować:

Przewrót w PiS w Katowicach. Partia traci klub w radzie miasta. "A widział pan członków PiS u PO?"

Autor: Marcin Zasada

16/12/2022

Stanisław Gmitruk

Może Cię zainteresować:

PSL dwukrotnie zwiększył liczbę radnych w Sejmiku Województwa Śląskiego. Będzie drugi nowy klub

Autor: Patryk Osadnik

30/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon