Dizajn przez duże Ś. Konkurs Śląska Rzecz 2024 czeka na zgłoszenia

Zbliża się kolejna edycja jedynego swego rodzaju w Polsce regionalnego konkursu wyróżniającego najlepiej zaprojektowane artystycznie i użytkowo rzeczy „made in Silesia”. Zgłoszenia w konkursie Śląska Rzecz przyjmowane są do 30 kwietnia.

Śląska Rzecz
Śląska Rzecz 2023 - Projekt Roku

Innowacyjny, wysokiej jakości design staje się z roku na rok nowym śląskim „produktem eksportowym”. W regionie wręcz roi się od twórców grafiki, rozwiązań IT, prac audiowizualnych, biżuterii, mebli, ubrań, różnego rodzaju gadżetów, „dynksów” i „wihajstrów” - od mydła z sadzy do interfejsów komputerowych. Duży wkład mają tu lokalne uczelnie ze śląskimi politechniką i uniwersytetem oraz katowicką ASP na czele.

W konkursie uczestniczyć mogą projektanci, firmy i organizacje z województw śląskiego i opolskiego.

Śląska Rzecz powstała, by docenić tych, którzy tworzą wszystkie te funkcjonalne i estetyczne produkty lokalnie. Ważną część credo konkursu stanowi też poparcie dla współpracy firm, instytucji i projektantów, dzięki której może powstawać „lepsza codzienność”. Inną ideą konkursu jest zwrócenie uwagi na potrzeby użytkowników, w tym grup wykluczonych – wyrównywanie szans i dawanie nowych możliwości.

Kategorie konkursowe to grafika, produkt, usługa i wystawiennictwo.

Nagrody zostaną wręczone w lipcu na gali w siedzibie jej organizatora - Zamku Cieszyn. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia; zgłaszane projekty muszą być wdrożone w życie w 2023 roku w woj. śląskim i/lub opolskim – wyjątek stanowi kategoria „wystawiennictwo”. Więcej informacji dostępnych na stronach Zamku Cieszyn; formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

Jan Nowak, mistrz linorytu.

Może Cię zainteresować:

Ty pozbyłeś się gumolitu, a on zrobił z niego dzieło sztuki. Jan Nowak: śląski artysta - mistrz recyklingu

Autor: Martyna Urban

27/03/2022

Cracovia Wizualizacja 06 plac przedwejściowy

Może Cię zainteresować:

Śląsko-brytyjsko-urugwajski team zdobył wyróżnienie w konkursie na przebudowę d. hotelu Cracovia w Krakowie na Muzeum Designu i Architektury

Autor: Katarzyna Pachelska

21/11/2023

Przemo lukasik ktw

Może Cię zainteresować:

Przemo Łukasik, projektant biurowców KTW: Pewien górnik mi powiedział, że on i jego koledzy nazywają moje budynki pudełkami na sztrachecle

Autor: Katarzyna Pachelska

03/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon