Dlaczego Chechło jest lepsze niż Wyspy Kanaryjskie? Potrzymaj mi piwo i sprawdź 10 powodów

Zagraniczne wakacje? Nikt mnie nie przekona. Pakuję do torby dmuchany materac i plażowy ręcznik, do bagażnika samochodu nogą dopycham namiot. Zabieram kanapki z serem, a po drodze kupię jeszcze nektaryny. Witam w kurorcie Costa Del Chechło!

Potrzymaj mi piwo, ale najlepiej nie pij, a jak już musisz, to nie wchodź później do wody. To warto zaznaczyć na samym początku. A teraz do konkretów, czyli dlaczego Chechło jest lepsze niż Wyspy Kanaryjskie? Znalazłem dziesięć powodów. Aby poznać wszystkie, zerknij do galerii zdjęć.

Welcome to Costa del Chechło

Nie mam wątpliwości, że po zapoznaniu się z tym materiałem rzucisz wszystko i odwiedzisz znany kurort Costa del Chechło. Tak, Costa del Chechło to taka knajpa nad Zalewem Nakło-Chechło. Nie, nie płaci mi za reklamę. To ja dziękuję jej właścicielom za wymyślenie tak genialnej i memicznej nazwy, która przyjęła się dla całego jeziora.

Wracając do tematu, skoro już się pakujesz i jedziesz wypoczywać nad Chechłem, to koniecznie zabierz ze sobą krem do opalania i dużą butelkę wody. Szybciutko. Wiem, że z Chebzia w Rudzie Śląskiej to tylko czterdzieści minut jazdy, ale pospiesz się, bo "somsiod" zajmie najlepszą miejscówkę na plaży. Przypominam - nie pływaj po alkoholu. Nawet na rowerku wodnym, a koniecznie musisz z niego skorzystać. To lepsze niż jakiś tam surfing na Wyspach Kanaryjskich. Chcesz zabrać bezprzewodowy głośnik? Nie musisz. Pewnie i tak większość plażowiczów pomyślała o tym samym, więc nagłośnienie zagwarantowane. Planujesz grilla? Nie wysilaj się. Kiełbasę, karkówkę i smażoną rybę dostaniesz w każdej budzie. Glony? No są. Trudno. Bywało gorzej. Pomyśl o tym jak o ekskluzywnej maseczce.

Zaew Nakło Chechło

Może Cię zainteresować:

Nietypowe oferty wakacyjne na Śląsku i w Zagłębiu. All inclusive: gumolit, boazerie, tapczany, ale nie tylko... Bywa też jakby luksusowo

Autor: Martyna Urban

12/06/2022

TNM

Może Cię zainteresować:

Najlepsze festiwale muzyczne na Śląsku. Oto jakie imprezy plenerowe zaplanowano u nas tego lata

Autor: Tomasz Stankiewicz

28/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Daniel Wojnar

Święta w górach? Tak, na szlaku. Z apteczką i wiertarką

Floating w Sztolni Czarnego Pstrąga

Floating - nowa atrakcja w Sztolni Czarnego Pstrąga

Parada górnicza w Tarnowskich Górach

Górnicza parada przeszła ulicami Tarnowskich Gór

Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach 12

Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia bez tajemnic [ZDJĘCIA]

Ławka z polską flaga

Konieczny: "Ta ławka w Chorzowie to chyba jakaś prowokacja"

Tarnowskie Góry industriada

Industriada 2022 w Tarnowskich Górach. Znamy już harmonogram

Ścieżka w Kamieńcu

Nowa inwestycja w gminie Zbrosławice. Mieszkańcy polecają