Dobry stosunek cen mieszkań do wynagrodzeń. Tym wyróżniają się Katowice. 15 listopada odbędzie się konferencja o katowickim rynku mieszkaniowym

We wtorek 15 listopada 2022 r. odbędzie się największa regionalna konferencja – „Warto zamieszkać w Katowicach!” – dedykowana inwestorom i deweloperom, realizującym inwestycje mieszkaniowe w stolicy województwa śląskiego. Podczas wydarzenia omówiona zostanie m.in. bieżąca sytuacja na lokalnym rynku nieruchomości oraz szanse i wyzwania, jakie przed nim stoją. Wydarzenie organizuje portal RynekPierwotny.pl pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Ślązag.pl.

Tymoteusz Staniek
Katowice

Konferencja „Warto zamieszkać w Katowicach!” odbędzie się 15 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Udział jest bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja na stronie wartozamieszkacwkatowicach.pl

Katowice jako miasto z potencjałem

W tegorocznym „Rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu” magazynu "Forbes" Katowice znalazły się na szczycie zestawienia. Miasto zajęło także drugie miejsce w Rankingu Dostępności Mieszkaniowej portalu RynekPierwotny.pl, wyróżniając się dobrym stosunkiem cen mieszkań do wynagrodzeń. Takich zestawień, w których docenia się Katowice, jest więcej, co bez wątpienia wpływa na poprawę wizerunku miasta.

Jak będzie wyglądał dalszy rozwój Katowic? Dlaczego warto tu prowadzić biznes i realizować inwestycje deweloperskie? Jaką strategię miasto planuje przyjąć na trudne czasy? Między innymi na te pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy organizowanej 15 listopada konferencji.

Największa konferencja mieszkaniowa w Katowicach w 2022 roku

Eksperci branży nieruchomości, wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, deweloperzy, a także przedstawiciele Urzędu Miasta Katowice będą dyskutować o aktualnej sytuacji na lokalnym rynku mieszkaniowym. Podejmą dyskusję o szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed miastem.

Konferencja rozpocznie się prezentacją Bogumiła Sobuli – pierwszego wiceprezydenta Katowic. Podczas swojego wystąpienia opowie on o perspektywach rozwoju miasta jako miejsca przyjaznego mieszkańcom i inwestorom. Następnie odbędzie się prelekcja przedstawicieli Urzędu Katowice – „Kierunki rozwoju, plany miejscowe, urbanistyka, dostępność gruntów, współpraca i podejście do inwestorów”.

Głównym punktem wydarzenia będzie prezentacja raportu „Katowicki Rynek Mieszkaniowy”, przygotowanego przez ekspertów portalu RynekPierwotny.pl, w którym szczegółowo opisują sytuację na lokalnym rynku nieruchomości. Podczas konferencji będzie również okazja do dyskusji – przeprowadzone zostaną dwa panele eksperckie.

Pierwszy z nich: „Rynek mieszkaniowy w Katowicach – perspektywy i wyzwania” poprowadzi Jarosław Jędrzyński – ceniony analityk, ekspert portalu RynekPierwotny.pl. W rozmowie wezmą udział:

  • Michał Witkowski – Director Living Services w Colliers;
  • Janusz Olesiński – prezes Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (KTBS),
  • Dawid Sporysz – dyrektor zarządzający NOHO Investment.

Wydarzenie zwieńczy panel „Dlaczego warto zamieszkać w Katowicach”. O kwestiach zachęcających do osiedlenia się w tym regionie dyskutować będą:

  • Mariusz Jankowski – naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Katowice;
  • Adam Urbański – dyrektor sprzedaży TDJ Estate;
  • Dr Radosław Cyran – Katedra Badań Strategicznych i Regionalnych Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
  • Grzegorz Gajda - redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego".

Dyskusję poprowadzi znany rynkowy ekspert Marek Wielgo.

Początek konferencji o godz. 10

Konferencja odbędzie się 15 listopada 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, pl. Sławika i Antalla 1 w Katowicach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.30 od rejestracji uczestników i porannej kawy. Oficjalne otwarcie nastąpi o godzinie 10.00.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice.

Patronat medialny objęły: mojekatowice.pl, Nasze Miasto Katowice, Dziennik Zachodni, Strefa Nieruchomości, Śląski Biznes, FX MAG, Śląska Opinia, Real Estate Magazine, Investor Real Estate Expert, Ślązag.

Strefa Kultury, Katowice

Może Cię zainteresować:

Jesienne Katowice zachwycają różnorodnymi barwami. Fotoreportaż

Autor: Katarzyna Pachelska

30/10/2022

Katowice Europejskim Miastem Nauki 1 7

Może Cię zainteresować:

7 uczelni wyższych, miasto Katowice, wojewoda, marszałek i Metropolia będą współpracować, by Katowice godnie nosiły miano Europejskiego Miasta Nauki 2024

Autor: Katarzyna Pachelska

22/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon