Dreamlinerem do ciepłych krajów z Pyrzowic. „W segmencie ruchu czarterowego to najlepszy listopad w historii portu”

W listopadzie Międzynarodowy Port Lotniczy „Katowice” im. Wojciecha Korfantego uruchomił w sumie aż sześć dalekodystansowych bezpośrednich tras czarterowych. Rejsy do Varadero na Kubie, Cancun w Meksyku, Puerto Plata i Punta Cana w Dominikanie oraz Bangkoku i Phuket w Tajlandii oznaczają, że najbogatsza siatka dalekodystansowych czarterów ze wszystkich polskich lotnisk regionalnych realizowana jest właśnie w Pyrzowicach.

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Siatka dalekodystansowych czarterów z Katowice Airport

Nowe połączenie do Phuket w Tajlandii oznacza, że w Pyrzowicach zakończono cykl inauguracji wszystkich dalekodystansowych bezpośrednich połączeń czarterowych w sezonie „Zima 2022/2023”. W sumie to sześć takich tras – do Varadero na Kubie, Cancun w Meksyku, Puerto Plata i Punta Cana w Dominikanie do Bangkoku i Phuket w Tajlandii. Dwa ostatnie kierunki to nowości.

Połączenia zarówno na Kubę, jak i do Dominikany oraz Meksyku realizowane są w Pyrzowicach co siedem dni, natomiast do Tajlandii – co dwa tygodnie. Trasy obsługuje Boeing 787-8 Dreamliner należący do Polskich Linii Lotniczych LOT. Samolot może zabrać na pokład 252 pasażerów w trzech różnych klasach – business (18 miejsc), premium (21) oraz economy (213). Jak informuje Katowice Airport, rejsy do Varadero, Puerto Plata, Cancun, Bangkoku i Phuket obsługiwana jest na zlecenie biura podróży Rainbow Tours, z kolei rejsy do Punta Cany odbywają się na zlecenie biur podróży Coral Travel i TUI Poland.

– Na wszystkich dalekich połączeniach czarterowych obserwujemy znakomite wypełnienia, w zależności od trasy, w Dreamlinerze zajęte jest od 90 do 100 procent miejsc. Zresztą ogromną popularnością cieszy się cała zimowa oferta czarterowa z Katowice Airport. W statystykach, w segmencie ruchu czarterowego będzie to najlepszy jedenasty miesiąc roku w historii portu. Znacząco przekroczymy 50 tysięcy pasażerów, a tym samym pobity zostanie rekordowy wynik z listopada 2018 roku, kiedy to z siatki połączeń czarterowych skorzystało 47 tysięcy podróżnych – podsumował Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Portem Lotniczym im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach.

Przypomnieć warto, że zimowa siatka połączeń czarterowych Katowice Airport to 21 tras do 13 państw w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Północnej. Uruchomione są po cztery kierunki do Hiszpanii (Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, Teneryfa) i Egiptu (Hurhgada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh i Taba), po dwa do Dominikany (Punta Cana i Puerto Plata) i Tajlandii (Bangkok i Phuket), a także po jednym do Tanzanii (Zanzibar), Kenii (Mombasa), Kuby (Varadero), Maroka (Agadir), Meksyku (Cancun), Omanu (Salalah), Tunezji (Djerba), Turcji (Antalya) i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Dubaj).

KLM z Pyrzowic do Amsterdamu

Może Cię zainteresować:

Embraerem z Pyrzowic do Amsterdamu. Holenderskie linie oficjalnie zainaugurowały nowe połączenie. „Debiut KLM w Katowice Airport to ważny moment w historii lotniska”

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/11/2022

KTW październik 2022

Może Cię zainteresować:

40 tysięcy ton frachtu w 2022? Pyrzowice liderem wśród 13 regionalnych lotnisk w Polsce. To będzie rekordowy rok w ruchu cargo

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/10/2022

Lotnisko w Pyrzowicach: zmiana oznakowania

Może Cię zainteresować:

Lotnisko w Pyrzowicach z nowym oznakowaniem drogi startowej. Powód? Zmiana położenia biegunów magnetycznych Ziemi

Autor: Grzegorz Lisiecki

16/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon