Olbrzymie zainteresowanie akcją „Kolej na Beskidy”. Miejsca są dopiero po wakacjach

Tłumy chętnych chcą skorzystać z akcji „Kolej na Beskidy”. Jej uczestnicy w cenie biletu za przejazd pociągiem Kolei Śląskich otrzymują górską wycieczką w Beskidy pod opieką licencjonowanego przewodnika. Najbliższy wolny termin? Połowa września. Na wszystkie wakacyjne wycieczki miejsca są już zajęte.

M. Wroński
Beskid Slaski szlak

“Kolej na Beskidy” to doroczna akcja Kolei Śląskich umożliwiająca pasażerom poznawanie atrakcji Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego w towarzystwie licencjonowanego przewodnika PTTK w cenie biletu na przejazd. W tym roku akcja ruszyła w ostatni weekend maja i prowadzona będzie do końca października. W każdym miesiącu przewidziano jedną wycieczkę.

Akcja "Kolej na Beskidy" z Kolejami Śląskimi

Najbliższa odbędzie się już w sobotę, 22 czerwca. Tego dnia do pokonania będzie trasa z Ustronia-Zdroju przez Małą i Wielką Czantorię, przełęcz Beskidek, a finał wycieczki zaplanowano w Wiśle Jaworniku. Jeśli ktoś chciałby jednak spróbować swych sił, to… może innym razem. Miejsc już nie ma. Wszystkie 40 zostały zajęte. Tak samo jest zresztą w lipcu (6.07 uczestnicy wycieczki idą z Milówki przez Halę Boraczą do Węgierskiej Górki) oraz w sierpniu (10.08 trasa prowadzi z Ustronia Polany przez Orłową i Trzy Kopce Wiślańskie do Wisły Uzdrowisko).

Pierwszy termin, gdzie są jeszcze wolne miejsca to 14 września. Wówczas pod okiem przewodnika będzie można przejść z Wisły Głębce przez przełęcz Kubalonkę do Wisły Dziechcinki (dystans 14 km., 420 metrów podejścia, czas przejścia 6 godz.). Miejsca są jeszcze także na wycieczką zaplanowaną na 26 października, kiedy to w programie jest zwiedzanie Bielska-Białej.

– Tego dnia będę chciał pokazać turystom to piękne miasto. Między innymi dworzec kolejowy. W poprzednich latach podobnie zrobiliśmy w Cieszynie i Żywcu – mówi Bogusław Bujok, przewodnik beskidzki.

Aby wziąć udział w wycieczce wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia, który znajduje się na stronie kolejeslaskie.pl i kupić bilet na przejazd do wskazanej stacji. O udziale decyduje jednak kolejność zgłoszeń dokonana na formularzu zgłoszenia (przypominamy, limit wynosi 40 miejsc). Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej. Szczegółowy harmonogram uczestnicy otrzymują mailem na 3 dni przed wycieczką na adres wskazany w formularzu zgłoszeniowym. Ubezpieczenie NNW uczestnik zapewnia we własnym zakresie.

Elektrownia wodna gora Zar

Może Cię zainteresować:

Zaczął się remont elektrowni na górze Żar. Obiekt zamknięto dla zwiedzających

Autor: Michał Wroński

17/06/2024

Katowice stacja PKP

Może Cię zainteresować:

Oferta kolei na wakacje 2024: więcej pociągów w Beskidy, Tatry i nad Bałtyk. Codzienne pociągi z Gliwic do Rybnika. Są jednak też utrudnienia

Autor: Michał Wroński

05/06/2024

Stacja Rybnik

Może Cię zainteresować:

Velo Cug też w dni robocze. Rezerwacja miejsc dla rowerów w Kolejach Śląskich od 22 czerwca

Autor: Michał Wroński

04/06/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon