Dyrektor WORD w Katowicach stracił stanowisko. Powodem niedopilnowanie kluczowej inwestycji

Janusz Freitag został odwołany ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Powodem było niedopilnowanie kluczowej inwestycji, czyli stworzenia Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

WORD Katowice

W środę, 19 października, zarząd województwa śląskiego z marszałkiem Jakubem Chełstowskim na czele podjął decyzję o odwołaniu Janusza Freitaga ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

Rzecznik Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego Sławomir Gruszka tłumaczy, że powodem tej decyzji była utrata zaufania, w związku z niedopilnowaniem kluczowej inwestycji, czyli stworzenia pierwszego w Polsce Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Na Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego miał zostać zaadaptowany jeden z istniejących budynków katowickiego WORD-u. Mowa o nowoczesnym ośrodku edukacyjno-szkoleniowym dla uczestników ruchu drogowego. W ocenie zarządu województwa inwestycja stanęła w miejscu, mimo że przeznaczono na nią 12 mln złotych.

Przybylski, dyrektor tymczasowy

Janusz Freitag na stanowisku dyrektora WORD w Katowicach spędził półtora roku. Wcześniej był dyrektorem oddziału WORD w Bielsku Białej. W 2018 roku ubiegał się o fotel burmistrza Lędzin jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości. W drugiej turze wyborów przegrał z bezpartyjną Krystyną Wróbel. Bezskutecznie starał się także o miejsce w Sejmie RP.

Tymczasowym dyrektorem WORD w Katowicach zostanie dotychczasowy wicedyrektor Krzysztof Przybylski. Ten z kolei w przeszłości był związany z Ligą Polskich Rodzin, Prawem i Sprawiedliwością, a nawet Platformą Obywatelską. Docelowo niebawem ma zostać ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Jakub Chełstowski

Może Cię zainteresować:

Jakub Chełstowski: Transformacja Śląska? Umowa społeczna to za mało. Brakuje... woli politycznej

Autor: Arkadiusz Nauka

19/10/2022

Kontrola PO dotycząca Funduszu Górnośląskiego

Może Cię zainteresować:

Afera w Funduszu Górnośląskim. Platforma Obywatelska zapowiada kontrolę i domaga się wyjaśnień

Autor: Patryk Osadnik

12/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon