Dziewięć osób zginęło na DK88. Kierowca odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym

W tragicznym wypadku na DK 88 zginęło dziewięć osób. Śledczy o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym oskarżyli Jerzego S. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Gliwicach.

ARC
Tragiczny wypadek na DK 88

Do tragedii na DK 88 w Kleszczowie (pow. gliwicki) doszło 23 sierpnia 2020 roku.

- Ustalono, iż Jerzy S., kierujący samochodem marki Volkswagen Turan, wykonywał manewr wyprzedzania nieustalonego pojazdu. W tym czasie uderzył w poruszający się prawidłowo ze strony przeciwnej samochód marki Renault, wybijając go z toru jazdy - informuje prok. Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Renault przewróciło się na prawy bok, uderzyło w nadjeżdżający autokar i wpadło do rowu.

- W wyniku zdarzenia śmierć ponieśli wszyscy podróżujący samochodem marki Renault Trafic (Dziewięć osób - przyp. red.) - dodaje prok. Joanna Smorczewska.

Do szpitali w Bytomiu oraz Zabrzu trafiło sześcioro pasażerów autokaru. Kierującego nim mężczyznę, ze złamaniem otwartym podudzia, a także urazem klatki piersiowej i potłuczeniami, do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

- Podczas postępowania uzyskano opinię biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, z której wynika, że bezpośrednią przyczyną wypadku było nieprawidłowe zachowanie Jerzego S. - podkreśla rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Śledczy skierowali do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia wobec Jerzego S. Mężczyzna odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców