Dzikie tłumy w Parku Śląskim podczas majówki. Kolejka do zoo miała nawet kilkadziesiąt metrów długości.

Kilkudziesięciometrowe kolejki do kas biletowych przed śląskim zoo i do "Elki", a także tłumy spacerowiczów w Ogrodzie Japońskim. Tak wygląda majówka w Parku Śląskim. Wszędzie pełno ludzi, głośno i gwarno. Czy w takich warunkach w ogóle można wypocząć?

Podczas długiego weekendu majowego Park Śląski, zoo i kolejka "Elka" biją rekordy frekwencji. Pogoda dopisała, więc mieszkańcy regionu tłumnie ruszyli do Katowic i Chorzowa. Efekt? Ciężko znaleźć skraj przestrzeni, gdzie byłaby cisza i spokój. Wszędzie gwar i głośne rozmowy. Czy w takich warunkach w ogóle da się wypocząć? Pewnie wielu osobom taki sposób spędzenia majówki wcale nie przeszkadza, jednak ci, którzy przyjechali do Parku Śląskiego, żeby pospacerować w ciszy i spokoju na łonie natury, na pewno przeżyli rozczarowanie.

Toaleta w Parku Śląskim. Mycie rąk za 3 złote?
Toaleta w Parku Śląskim. Mycie rąk za 3 złote?

Gigantyczna kolejka do zoo. Wszystko przez... awarię

Wchodząc do Parku Śląskiego od strony Osiedla Tysiąclecia od razu czuć majówkowy klimat. Wszędzie spacerowicze, a na głównej alei rozstawili się oferenci wszelkiego rodzaju okolicznościowych atrakcji dla dzieci. Są kucyki, balony, wata cukrowa, dmuchańce i trampoliny. To jednak dopiero początek. Prawdziwy szok można przeżyć po dotarciu do głównej bramy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Wczoraj (1 maja) oczom spacerowiczów ukazała się gigantyczna kolejka oczekujących do kas biletowych oraz do głównego wejścia. Jak to możliwe, że w dzisiejszych czasach do jedynego na Śląsku ogrodu zoologicznego w majówkowym szczycie trzeba tak długo czekać w kolejce do wejścia?

Przyczyn jest kilka. Po pierwsze zbyt mało osób ma chyba świadomość, że bilety do zoo można kupić przez internet, dzięki czemu da się ominąć kolejkę do kas biletowych. Jest jednak drugi powód, dlaczego wejścia do zoo było utrudnione. Wszystko przez... awarię przy bramie bocznej.

- Z powodu awarii bilety zakupione on-line wykorzystać można jedynie przy wejściu głównym do zoo. Bilety tradycyjne zakupić i wykorzystać można zarówno w kasie bocznej (od ul. Złotej) oraz w kasie przy wejściu głównym do zoo. Za utrudnienia przepraszamy - poinformowało śląskie zoo już na początku majówki.

Trzeba przyznać, że to najgorszy moment na taką awarię, bo wiele osób mimo szczerych chęci odwiedzenia zoo musiało zrezygnować, żeby po prostu nie tracić czasu w ogromnej kolejce.

Dodajmy jeszcze, że od tego weekendu bilety do zoo znacznie podrożały. Bilet normalny kosztuje od 1 maja 6 złotych więcej, ulgowy - 3 złote, a rodzinny - 15 złotych.

Efekt najazdu spacerowiczów na Park Śląski jest taki, że kolejka do zoo była ogromna, a wiele osób zrezygnowało. Na szczęście w parku i tak jest co robić. Szczegóły w linku poniżej.

Ogród Japoński

Może Cię zainteresować:

Majówka w Parku Śląskim. Długi weekend pełen atrakcji - skoki ze Stadionu Śląskiego i nie tylko

Autor: Martyna Urban

01/05/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy