Eksplozja w budynku wielorodzinnym w Ustroniu. Pod gruzami może być kilka osób

W budynku wielorodzinnym w Ustroniu przy ulicy Polańskiej doszło do eksplozji. Na miejsce skierowane zostały zastępy straży pożarnej. Dwie osoby zostały wydobyte spod gruzów - kobieta została przetransportowana do szpitala, mężczyzna nie żyje. Trwają poszukiwania ostatniego z mieszkańców.

AKTUALIZACJA, 4.12.2022, GODZ. 19:40

Urząd Miasta w Ustroniu poinformował, że służby wydobyły ciało drugiego z mężczyzn.

W akcji brało łącznie ponad 40 zastępów straży pożarnej i 150 ratowników.

AKTUALIZACJA, 4.12.2022, GODZ. 17:40

Służbom udało się dotrzeć do jednej z ofiar. Niestety mężczyzna nie żyje. Poszukiwania z użyciem ciężkiego sprzętu trwają od godz. 15. Pod gruzami nadal znajduje się starszy mężczyzna.

AKTUALIZACJA, 4.12.2022, GODZ. 14:50

Jak informuje Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Katowicach pierwsze zastępy straży pożarnej pojawiły się na miejscu przed godziną 10. W trakcie działań doszło do ponownego wybuchu.

- W trakcie działań doszło do ponownego wybuchu, w efekcie czego ratownicy musieli się ewakuować z miejsca zdarzenia. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do ponownych działań ratowniczych - wyjaśnia KW PSP w Katowicach.

Na miejscu działa: 38 zastępów staży pożarnej, 114 ratowników, policja, PRM, pogotowie gazowe, zarządzanie kryzysowe oraz PINBud.

AKTUALIZACJA, 4.12.2022, GODZ. 12:08

Jak przekazała mł. bryg. Aneta Gołębiowska służby próbują przedostać się do dwóch osób, które znajdują się po gruzami. Jedną z osób udało się wydobyć - kobietę z urazem głowy przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracuje około 30 zastępów straży pożarnej.

Wybuch w budynku wielorodzinnym

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 grudnia przed godziną 10. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie otrzymali wezwanie do eksplozji w domu jednorodzinnym w Ustroniu (Polana). Na miejsce skierowano kilka zastępów straży, w tym także OSP Ustroń.

- W Ustroniu przy ulicy Polańskiej doszło do wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym. Służbom udało wydobyć się jedną osobę, na miejsce kierują się ratownicy z Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PSP w Jastrzębiu Zdroju - wyjaśnia mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzeczniczka prasowa .Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Kilka osób znajduje się pod gruzami budynku

Jak informuje rzeczniczka pod gruzami budynku można znajdować się kilka osób - nie jest znana ich liczba. Trwa akcja ratunkowa.

- Około godziny 10 rano usłyszałem głośny wybuch, w moim domu zatrzęsły się szyby -mieszkam jakieś 400 m od miejsca zdarzenia - opisuje zdarzenia Dawid Lęgierski, mieszkaniec Ustronia.

Jeden z mieszkańców sfilmował moment wybuchu. Zobaczcie.

O dalszym przebiegu akcji będzie informować na bieżąco.

Pożar Sosnowiec ul. Wapienna

Może Cię zainteresować:

Dwa pożary z ofiarami śmiertelnymi wybuchły Sosnowcu w ciągu jednej doby

Autor: Katarzyna Pachelska

22/11/2022

Ustroń

Może Cię zainteresować:

Słynne uzdrowisko w Ustroniu do rozbudowy. Architekci przedstawią koncepcję przyszłości

Autor: Patryk Osadnik

28/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon