Ewakuacja szkoły podstawowej w Tychach. Była wyczuwalna woń gazu. Kilkoro dzieci zasłabło

Służby zarządziły ewakuację budynku szkoły podstawowej nr 37 w Tychach. Podczas uroczystości na sali gimnastycznej zasłabło kilkanaścioro uczniów. Wyczuwalna była woń gazu.

Fire fighters g0b5689373 1920

Ewakuacja szkoły podstawowej nr 37 w Tychach. Podczas uroczystości na sali gimnastycznej kilkanaścioro uczniów zasłabło. 18 osób wymagało pomocy medycznej. Świadkowie mówią, że w sali wyczuwalna była woń gazu. Wówczas w środku przebywało 250 osób - uczniów i nauczycieli. Strażacy, którzy dotarli na miejsce już wykonali specjalistyczne pomiary, ale nic one nie wykryły.

- Dostaliśmy informację, że w szkole wyczuwalny jest zapach gazu, jednak po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu badań nie potwierdzono obecności gazu - przekazał nam st. kpt. Tomasz KOSTYRA ze straży pożarnej w Tychach. - Sytuacja miała miejsce na sali gimnastycznej. 18 osób potrzebowało pomocy medycznej. Te osoby skarżyły się na bóle głowy i nudności. W sumie z budynku ewakuowano 600 osób - dodaje strażak

Obecnie służby na miejscu prowadzą dalszą diagnostykę w celu ustalenia przyczyny zasłabnięcie grupy uczniów na sali gimnastycznej.

Straż pożarna

Może Cię zainteresować:

Pierwsza ofiara tlenku węgla w tym sezonie grzewczym. Dwoje dzieci w szpitalu

Autor: Patryk Osadnik

02/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon