FEST Festival ogłasza pierwszych artystów na rok 2023. Wśród nich The Chemical Brothers

W sierpniu 2023 roku w Parku Śląskim odbędzie się czwarta edycja FEST Festivalu. Tym razem wydarzenie będzie miało formułę pięciodniową. Organizatorzy festiwalu muzycznego uchylili rąbka tajemnicy i podzielili się z nami częściowym line-upem przyszłorocznej imprezy. A w nim, przede wszystkim, słynni The Chemical Brothers .

Chemical brothers

W 2023 roku IV edycja FEST Festivalu odbędzie się 9-13 sierpnia w Parku Śląskim. Pomimo odległego terminu wydarzenia muzycznego organizatorzy postanowili ogłosić pierwszych artystów, którzy pojawią się w Chorzowie.

Organizatorzy otwierają line-up

Jednym z headlinerów, który wystąpi 12 sierpnia w Parku Śląskim będą The Chemical Brothers. Angielski duet, dziś powiedzielibyśmy nawet: weterani muzyki elektronicznej i bodaj najbardziej kultowa formacja gatunku obok The Prodigy, Fatboy Slim z korzeniami w latach 90. Wydany w 1995 roku album "Exit Planet Dust" uczynił The Chemical Brothers liderami nurtu określanego wówczas jako big beat/breakbeat. Kolejne płyty u schyłku XX wieku (platynowe "Dig Your Own Hole" i "Surrender") zrobiły z nich ogólnoświatowe gwiazdy.

Było to możliwe również dzięki współpracy z artystami z innych muzycznych światów: panowie Ed Simmons i Tom Rowlands lansowali przeboje z udziałem Noela Gallaghera z The Oasis, Bernarda Sumnera z New Order, Q-Tipa z A Tribe Called Quest, Becka czy St. Vincent. Ostatnią płytą duetu jest "No Geography" z 2019 roku.

Kto jeszcze? Również 12 sierpnia na festiwalu wystąpi Oliver Heldens (holenderski producent muzyczny oraz DJ). Uczestnicy imprezy 10 sierpnia usłyszą polskiego rapera, działającego pod pseudonimem "Oki". Podczas czwartej edycji wystąpi również Danielle Balbuena, znana pod pseudonimem "070 Shake", która jest amerykańską raperką, piosenkarką i autorką tekstów. Wiemy też, że 11 sierpnia zagra Rubens.

Niewykluczone, że w najbliższych dniach organizatorzy wydarzenia ujawnią kolejnych artystów czwartych edycji FEST Festivalu. Warto podkreślić, że obecnie znany jest tylko jeden headliner.

Ceny karnetów drożeją z roku na rok

Warto przypomnieć, że w pierwszej edycji FEST Festivalu w 2019 roku bilet na dwudniowe wydarzenie kosztował zaledwie 199 zł, a kilka dni przed rozpoczęciem jego cena wzrosła do 289 zł. W 2020 roku wydarzenie zostało przeniesione na rok kolejny, ze względu na panujące obostrzenia sanitarne. Mimo to ceny biletów rozpoczynały się od 229 zł (bilet jednodniowy), a kończyły na 499 zł (bilet czterodniowy).

Ceny biletów na 2023 rok mogą zaskakiwać. Z aktualnej puli biletów zniknęły karnet jednodniowe. Zatem cena najtańszego biletu w wariancie "early bird" rozpoczyna się od 419 zł (karnet weekendowy), a najdroższy 4-dniowy bilet z dostępem do pola namiotowego wynosi 749 zł.

Wydarzenie w sierpniu 2023 roku będzie czwartą z sześciu edycji imprezy. Ostatnia impreza muzyczna, której organizatorem jest Follow the Step, odbędzie się latem 2025 roku.

FEST

Może Cię zainteresować:

Organizatorzy FEST Festivalu 2023 obiecali uczestnikom tańsze bilety. Coś poszło nie tak. Teraz proponują kody rabatowe

Autor: Martyna Urban

24/08/2022

Fest Festival

Może Cię zainteresować:

Jarosław Gwizdak: Jakie są szanse pozwu zbiorowego przeciwko festiwalowi Fest? Takie jak z TYM podręcznikiem

Autor: Jarosław Gwizdak

25/08/2022

Rudimental III dzień FESTA

Może Cię zainteresować:

III edycja Fest Festivalu dobiegła końca. Dziesięć scen, ponad 250 wykonawców i tysiące fanów w Parku Śląskim. Teraz czas na sprzątanie

Autor: Martyna Urban

14/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Facepalm fest festival odwolany

Serio, FEST Festival celowo odwołano w godzinę zgonu papieża

FEST Festival odwołany

Oczywiście, wolontariusze stracą kaucję wpłaconą na FEST

FEST Festival 2023

Fest Festival: nocleg na Śląsku droższy od urlopu na Jamajce

Fest Festival

FEST Festival 2023 w Parku Śląskim potrwa 5 dni

Vito Bambino wystąpi na FEST Festivalu

Vito Bambino kolejną gwiazdą FEST Festivalu. Tauzen lubi to

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

FEST Festival

FEST Festival 2023 i aż 5 dni koncertów