FEST Festival ogłosił kolejne gwiazdy. W Parku Śląskim wystąpi Kasabian, zespół, który kiedyś miał zastąpić Oasis

Jednym z headlinerów tegorocznego FEST Festivalu będzie Kasabian - jeden z najpopularniejszych brytyjskich zespołów gitarowych ostatnich dwóch dekad. W Parku Śląskim pomiędzy 9 a 13 sierpnia 2023 roku zagrają także: AJR, Róisín Murphy, Don Diablo, SBTRKT, Wade, Jann i Kacperczyk. Wcześniej zdradzono, że gwiazdą imprezy będzie m.in. The Chemical Brothers.

fot. FB/Kasabian
Kasabian

Nowych headlinerów organizatorzy FEST Festivalu ogłosili w czwartek, 6 kwietnia 2023 r. Wśród ośmiu kolejnych gwiazd najjaśniej świeci Kasabian. Od niemal 20 lat jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich zespołów rockowych. Wystąpi w Parku Śląskim 10 sierpnia 2023 r.

- Swoje unikalne brzmienie zbudowali wzorując się na klasykach britpopu oraz eksperymentach na bazie brytyjskiej muzyki klubowej. Ich ostatni longplay – „The Alchemist's Euphoria” – zebrał świetne recenzje, podobnie jak towarzysząca mu trasa koncertowa. Kasabian się zmieniają, ale nadal są w świetnej formie – podkreślają organizatorzy FEST Festivalu.

Kasabian w Chorzowie to wciąż wydarzenie, choć - spójrzmy prawdzie w oczy - minęło kilkanaście lat od czasów, w których grupę uważano za... najlepszą w Wielkiej Brytanii. Nawet jeśli takie słowa częściej powtarzali sami członkowie zespołu, szalona popularność Kasabian (zwłaszcza wśród nastolatków) była faktem. Nazywano ich "zbawcami rocka", następcami Oasis (zwłaszcza, gdy nie było widoków na pogodzenie się braci Gallagher), a nawet porównywano do Rolling Stonesów.

Dziś Kasabian to grupa po przejściach, z nowym wokalistą (Tom Meighan wypadł z interesu po tym, jak pobił swoją dziewczynę) i (zapewne) większym realizmem w ocenianiu swojej rynkowej pozycji. Brytyjczycy nie zbawili rocka i na pewno nigdy nie zbawią, ale dla wielu fanów rocka będą koncertem numer jeden tego lata na Śląsku.

Kto wystąpi na FEST Festivalu?

Wśród kolejnych headlinerów festiwalu są także: Róisín Murphy (wokalistka Moloko), AJR, Don Diablo, SBTRKT, Wade, Jann i Kacperczyk. Już wcześniej zdradzono, że gwiazdami imprezy będą m.in.: The Chemical Brothers, M83, Sofi Tukker, 070 Shake, Oliver Heldens, Yungblud, Yung Lean, Bladee, Blossoms.

FEST Festival odbędzie się w Parku Śląskim w dniach 9-13 sierpnia 2023 r.

Vito Bambino wystąpi na FEST Festivalu

Może Cię zainteresować:

Vito Bambino wystąpi podczas FEST Festivalu w Chorzowie. Organizatorzy ogłosili kolejnych artystów

Autor: Martyna Urban

08/03/2023

Royksopp

Może Cię zainteresować:

Röyksopp główną gwiazdą festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2023. Mistrzowie elektronicznego popu zagrają w Katowicach jedyny koncert w Polsce

Autor: Katarzyna Pachelska

13/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon