Röyksopp główną gwiazdą festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2023. Mistrzowie elektronicznego popu zagrają w Katowicach jedyny koncert w Polsce

Organizatorzy katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka ogłosili nazwę głównej gwiazdy edycji 2023. Będą nimi Röyksopp, duet z Norwegii, uznawany za mistrzów elektronicznego popu. To będzie ich jedyny koncert w Polsce w 2023 roku.

materały promocyjne
Royksopp

Choć muzykę robią od ponad 20 lat, to ostatnio trudno było cokolwiek o nich usłyszeć. Zamilkli na 8 lat. Ale jako powrócili w tym roku, to z przytupem! Norweski duet Röyksopp (po norwesku - purchawka) w 2022 roku zaprezentował największy projektem w karierze – „Profund Mysteries”. Röyksopp są aktualnie w życiowej formie, a jedyna okazja, by zobaczyć ich na żywo w Polsce, to festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023. Zespół wystąpi w pełnym składzie scenicznym, który obejmuje 5 artystów. Nie zabraknie imponujących wizualizacji, oświetlenia i zaskakującej scenografii.

Tauron Nowa Muzyka od 8 do 11 czerwca 2023 r. w Strefie Kultury

Koncert Röyksopp będzie z pewnością największym wydarzeniem zbliżającej się 18. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. W sprzedaży są karnety 2-dniowe w cenie 299 zł, jak i karnety 3-dniowe w cenie 389 zł, które obejmują koncert Röyksopp, a także bilety jednodniowe na koncert otwarcia w cenie 139 zł.

To wciąż dopiero początek odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023 - obiecują organizatorzy. - Już wkrótce poznamy kolejnych artystów każdej ze sen, które jak co roku staną w Strefie Kultury. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice - dodają.

Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się w 2023 roku od 8 do 11 czerwca. Oprócz Röyksopp, w Strefie Kultury zagrają:

 • Billy Woods
 • Joep Beving
 • Max Cooper 3D/AV live
 • Mykki Blanco
 • Pantha Du Prince
 • Romare
 • Talaboman
 • Tangerine Dream
 • Theon Cross William Basinski

Więcej informacji o festiwalu na oficjalnej stronie internetowej: festiwalnowamuzyka.pl

Mistrzowie elektronicznego popu zagrają jedyny koncert w Polsce

Röyksopp są uznawani za mistrzów elektronicznego popu. Już ich debiutancki album „Melody AM” z 2001 roku uzyskał status klasycznego albumu melodyjnej elektroniki. Za sprawą połączenia unikalnego brzmienia i przebojowości zespół zdobył tysiące oddanych fanów na całym świecie. Kolejne albumy umocniły Röyksopp na pozycji gwiazd współczesnej elektroniki. Norweski duet zasłynął z takich hitów jak

 • "Here She Comes Again",
 • "Monument",
 • "What Else Is There?",
 • "Running To The Sea"

i wielu innych nagrań, które do dziś utrzymują się na playlistach. W konsekwencji sukcesu Röyksopp byli zapraszani do remiksowania utworów takich gwiazd jak Depeche Mode, Lady Gaga, Peter Gabriel, Beck, Coldplay, The Streets, Roots Manuva, Kings of Convenience. Współpracowali m.in. z Robyn, Lykke Li oraz The Knife i Fever Ray. Okres intensywnej twórczości zamknął opublikowany w 2014 roku album o wymownym tytule „The Inevitable End”, który miał być ostatnią płytą zespołu w tradycyjnej formie.

Po latach milczenia Torbjørn Brundtland i Svein Berge niespodziewanie powrócili w 2022 roku z trzyczęściową serią albumów „Profound Mysteries”. Jak twierdzą twórcy, to największy projekt w całej karierze Röyksopp. Za sprawą współpracy z wieloma zaproszonymi gośćmi projekt „Profound Mysteries” ma prawdziwie światowy wymiar. Partie instrumentów smyczkowych i dętych nagrywano w Nowym Jorku, Berlinie i w Paryżu. W utworach udziela się szereg wokalistek i wokalistów, w tym m.in. Susanne Sundfør, Allison Goldfrapp, Beki Mari, Astrid S, Karen Harding, Pixx i Jamie Irrepressible. Każdej płycie z serii „Profound Mysteries” towarzyszą kolekcje krótkich filmów autorstwa różnych twórców oraz animowane wizualizacje artysty Jonathana Zawady. Za sprawą połączenia radiowych hitów i ambitnej, mrocznej elektroniki na „Profound Mysteries” Röyksopp ponownie rozkochał w sobie fanów.

Figlarna radość i dyskretna melancholia muzycznej "purchawki"

Wyznacznikiem stylu grupy są zwiewne nagrania, jednocześnie przepojone figlarną radością, jak i dyskretną melancholią. Czasem ich mroczna epickość wbija w ziemię, innym razem ich urocza naiwność wprawia w znakomity humor. Niezależnie od nastroju, utwory Norwegów zawsze przenoszą słuchacza do innego świata - muzycznego uniwersum Röyksopp. Mimo upływu lat, twórcom duetu nie brakuje wyobraźni i pomysłów. Nagrania grupy zbierają w jedną całość tak rozmaite inspiracje jak house, ambient, downtempo, synth pop. Wyjątkowej muzyce Röyksopp towarzyszy wyrazisty wizerunek, objawiający się w zapadających w pamięć teledyskach oraz ekspansywnej scenografii podczas występów na żywo. Sporą cząstkę uniwersum Röyksopp będzie można ujrzeć na żywo podczas koncertu na głównej scenie Tauron Nowa Muzyka Katowice w czerwcu 2023.

Torbjørn Brundtland i Svein Berge to szkolni koledzy z Tromsø, którzy pod koniec lat 90. rozpoczęli wspólne eksperymenty z produkcją muzyki. Za nazwę wspólnej grupy obrali norweskie słowo oznaczające purchawkę. Debiutancki album „Melody AM” z 2001 roku przyniósł duetowi tysiące oddanych fanów, doskonałe recenzje i światową sławę. Kolejne albumy studyjne umocniły Röyksopp na pozycji gwiazd i klasyków współczesnej elektroniki. Nagrania inspirowane muzyką house, ambient i synth-popem wyróżnia unikalny styl i ponadczasowa jakość. Często trafiały do reklam, gier komputerowych i filmów, np. serii gier FIFA. Röyksopp remiksowali takich artystów, jak Depeche Mode, Lady Gaga, Peter Gabriel, Beck, The Streets, Roots Manuva, Felix da Housecat, Kings of Convenience i wielu innych. Ostatnie wydawnictwo grupy to tegoroczna seria trzech albumów zatytułowanych „Profound Mysteries I, II i III”. Płytom towarzyszą kolekcje krótkich filmów, każdy autorstwa innego reżysera oraz animowane wizualizacje autorstwa artysty Jonathana Zawady.

Sanah Fest

Może Cię zainteresować:

Sanah zapowiedziała nową trasę koncertową. Jeden z dwóch występów odbędzie się na Śląsku

Autor: Martyna Urban

04/12/2022

Dawid Podsiadło "Przed i Po Tour"

Może Cię zainteresować:

Dawid Podsiadło zapowiada nową trasę koncertową. "Przed i Po Tour" odbędzie się m.in. w Katowicach i Zabrzu

Autor: Martyna Urban

06/12/2022

OFF Festival Katowice fot Radosław Kaźmierczak

Może Cię zainteresować:

Jarosław Gwizdak: Off Festival muzycznie stoi w miejscu. Zabrakło mi też dyskusji o tym, co nas spotkało przez rok

Autor: Jarosław Gwizdak

17/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon