Fest Festival w Parku Śląskim sprawił, że noclegi w okolicy są droższe niż wakacje na Mauritiusie. 14 tysięcy za 4 noce

Za dokładnie miesiąc rozpocznie się FEST Festival - największa taka impreza muzyczna w południowej Polsce. Od 9 do 13 sierpnia Chorzów i sąsiednie miasta odwiedzi około 50 tysięcy osób - i to przede wszystkim spoza naszego regionu. Dane te szczególnie widać w dostępności noclegów i ich cenach. Za najdroższy apartament "obok" Parku Śląskiego trzeba zapłacić "tylko"... 14 tysięcy złotych za 4 noce.

Krzysztof Szlęzak
FEST Festival 2023

Ceny noclegów podczas FEST Festivalu zwalają z nóg

Czwarta edycja FEST Festialu w tym roku odbędzie się między 9 a 13 sierpnia tradycyjnie w Parku Śląskim. W 2022 roku Chorzów odwiedziło blisko 50 tysięcy osób. Bogaty i różnorodny repertuar przyciągnął nie tylko mieszkańców naszego regionów, ale także gości z całej Polki i zagranicy.

Festiwalowicze spoza województwa mogą skorzystać z kilku opcji noclegów. Pierwszym jest pole namiotowe i cały wachlarz opcji oferowany przez organizatorów FEST Festivalu.. Do wyboru jest pole namiotowe z wynajętym namiotem za 550 złotych, glamping 2-osobowy (czyli tzw. elegancki camping) w cenie od 2950 złotych za 2 osoby, a nawet hotele, których ceny rozpoczynają się od 2200 zł (w cenie: - 4 noclegi w czterogwiazdkowym hotelu z śniadaniem - shuttle bus między hotelem a festiwalem - pokój z dwoma pojedynczymi łóżkami), a kończą na 3200 zł (w cenie: - 4 noclegi w czterogwiazdkowym hotelu z śniadaniem - shuttle bus między hotelem a festiwalem - pokój z podwójnym łóżkiem), czyli za noc średnio trzeba zapłacić między 275 a 400 zł.

Taki zakres cen jest jeszcze znośny dla portfela. Jednak, gdy chcielibyśmy znaleźć nocleg przez wyszukiwarkę Booking, może się okazać, że musimy zapłacić za niego, tyle ile kosztuje rejs statkiem w opcji all inclusive po krajach Europy południowej lub co najmniej 14-dniowy pobyt w 5 gwiazdkowym hotelu na Mauritiusie, Zanzibarze, Jamajce, Bali czy Curacao. 14 054 zł za 4 noce na 2 dorosłych za apartament przy Parku Śląskim to jeden z zaledwie sześciu dostępnych noclegów w okresie FEST Festivalu w Chorzowie.

Oczywiście nie trzeba być aż tak rozrzutnym i można wybrać tańszą opcję. Obecnie najmniej należy zapłacić 465 zł za osobę w pensjonacie zlokalizowanym około 30 minut pieszo od zielonego serca Śląska. Kolejnymi opcjami są noclegi w cenach: 4943 złotych, 6800 zł, 9520 zł oraz 10 488 zł. Wszystkie opcje dostępne są na 4 dni i dwie osoby.

Natomiast noclegi w sąsiednich miastach nie osiągają już tak horrendalnych cen. W Katowicach za 4 noce najmniej trzeba zapłacić 720 zł, w Bytomiu 800 zł. a Siemianowicach 2394 zł.

Line-up FEST Festivalu 2023

Organizatorzy wydarzenia 10 lipca opublikowali ostateczny repertuar wydarzenia z podziałem na dni. Przypomnijmy, że 2 dni po zakończeniu największej muzycznej imprezy w województwie na Stadionie Śląskim wystąpi także sanah.

Fest Festival 9.08.2023:

 • Steve Angelo - Main Stage, Yung Lean, Apashe Live with Brass Ensemble, Giant Rooks, bryska, Janusz Walczuk, Joesef, Two Feet, Tomek Ziętek, Sub Zero Project, The Blaze, Baby Queen, Ralph Kaminski & My Best Band In The World,

Fest Festival 10.08.2023:

 • Calum Scott, Kasabian - Main Stage, Ben Böhmer, Sofi Tukker, Oki, Sorry Boys, Kacperczyk, Vito Bambino, Aron, Yungblud, Ferg, Frank Leen, Charlie Cunningham, Bladee, Wade, Paulina Przybysz, Róisin Murphy, SBTRKT,

Fest Festival 11.08.2023:

 • Peggy Gou - Main Stage, Two Door Cinema Club - Main Stage, Kungs, Don Diablo, M83, Szczyl, Kuban, Asthma, Grubson, AJR, Jan - rapowanie, Gibbs, Go_A, Bonobo, Czułe Struny - Main Stage, Rubens, Baasch, Roo Panes,

  Fest Festival 12.08.2023:

  • The Chemical Brothers - Main Stage, 2115 label, Aitch, 070, Shake, Lordofon, Paktofonika, Kiwi, Maverick Sabre, Oliver Heldens, Only The Poets, The Stickmen Project, Zdechły Osa, Jann, Blossoms, The Stickmen Project, Crystal Fighters.
  Fest Festival

  Może Cię zainteresować:

  Pięć dni muzycznego festiwalu już wkrótce w Parku Śląskim. Dwa dni później na Stadionie Śląskim wystąpi sanah

  Autor: Martyna Urban

  30/05/2023

  Rammstein

  Może Cię zainteresować:

  Jest pierwszy efekt koncertów Rammsteina na Stadionie Śląskim: kosmiczne ceny hoteli. 2000 zł za noc w Bytomiu

  Autor: Patryk Osadnik

  19/06/2023

  Subskrybuj ślązag.pl

  google news icon