Festiwal i targi Parzymy Przelewamy odbędzie się w biurowcu ING w Katowicach w weekend 27 i 28 maja

Niezależnie czy jesteś amatorem klasycznego espresso czy zwolennikiem alternatywnych metod parzenia kawy, w czasie festiwalu i targów Parzymy Przelewamy znajdziesz się w kawowym niebie. Impreza, odbywająca się pod patronatem portalu ŚLĄZAG, odbędzie się w Katowicach 27 i 28 maja 2023 roku. Wstęp wolny!

5. edycja targów kawy PARZYMY PRZELEWAMY jest już festiwalem kawy z tradycją, ale organizatorzy ciągle udoskonalają profil imprezy, by była ona miejscem spotkań, doświadczeń i myśli. PARZYMY PRZELEWAMY jako cykliczne wydarzenie zostało pomyślane jako impreza o szerokim spektrum doznań.

- Stawiamy na odkrycia kawowe i styl życia związany z coffee speciality. Staramy się edukować i zarażać kolejnych ludzi alternatywnymi metodami parzenia kawy, ale na targach szeroką ofertę znajdą także amatorzy espresso! - zachęcają do udziału organizatorzy.

Celem imprezy jest popularyzacja kultury kawowej i pokazanie, że w Polsce się ona bardzo dynamicznie rozwija. Już nie jesteśmy skazani na picie kawy z sieciówek, bo po sąsiedzku mamy dobrą lokalną kawiarnie a w internecie czeka nas spory wybór kaw z niedużych rzemieślniczych palarni. Możemy pić w domu, w pracy i na mieście.

5. edycja PARZYMY PRZELEWAMY
Miejsce: Biurowiec ING, Sokolska 34, Katowice
Data: 27-28.05. 2023 godz. 10.00-18.00,
wstęp wolny

5. edycja targów kawy to 30 wystawców, w tym 12 nowych. Będzie 9 palarni zagranicznych, w tym 4 po raz pierwszy w Polsce!

PARZYMY PRZELEWAMY to także czas zawodów i kosztowania kawy. W ciągu dwóch dni odbędą się 2 rodzajów zawodów. 27maja odbędą się zawody ALTERNATYWY vol.2 - autorskie zawody Parzymy Przelewamy, w nowa intrygującej formule. Główna nagroda to marzenie wszystkich kawowych geeków – najnowszy model kultowego młynka COMANDANTE! 28 maja odbędą się natomiast eliminacje do mistrzostw AEROPRESS Polska.

W ciągu dnia działać będzie także strefa warsztatów i cuppingów. Będzie się można nauczyć m.in. jak zrobić dripa na lodzie, dlaczego warto pić kawę z napojami roślinnymi. A na koniec jeszcze czeka na was wycieczka rowerowa zorganizowana przez lokalnych zapaleńców z ETNH i Velodrom, której finał będzie w miejscu naszej imprezy.

- Staramy się na bieżąco eksplorować rynek kawowy i wyłapywać nowe, ciekawe palarnie i inicjatywy. To na naszych targach swego czasu zadebiutowały takie marki jak Heresy czy Momento. Oprócz kawy na targach będzie można dobrze zjeść co zagwarantują lokalni wystawcy - dodają organizatorzy

Sponsor: Alpro

Partnerzy: Comandante, Coffee Support, Kawiarnia Po Prostu, ETNH, Velodrom, Cophi, Java, TakeCup

Patroni medialni: Silesia Smakuje, Slązag, Śląska Opinia, Podcast o kawie, Pojedzone

Ohbentoya bytom 06

Może Cię zainteresować:

Rok japońskiego baru mlecznego w Bytomiu. Kota i Weronika serwują domowe jedzenie rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni

Autor: Katarzyna Pachelska

30/04/2023

Al Korfantego Wojciecha Katowice

Może Cię zainteresować:

Katowice minionej epoki. Miasto aspirujące w trudnych czasach Polski Ludowej [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Autor: Redakcja

21/06/2022

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Spodku...

Może Cię zainteresować:

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o budowie Spodka: burzliwy konkurs, zwycięskie kontrowersje i alternatywne projekty

Autor: Marcin Zasada

08/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon