Fryderyki wracają na Górny Śląsk. Nagrody zostaną rozdane w Arenie Gliwice

Po dwóch latach przerwy gala rozdania Fryderyków wraca na Górny Śląsk. Tyn razem muzycy odbiorą statuetki w Arenie Gliwice. Wystąpią m.in. T.Love, Sara James i Behemoth.

Damian Kramski
Gala Fryderyków w Katowicach

Nagroda Muzyczna Fryderyk, nawiązująca do imienia Fryderyka Chopina, jest przyznawana w Polsce od 1995 roku. W 2019 roku gala po raz pierwszy została zorganizowana na Górnym Śląsku - w Katowicach, gdzie odbyła się także roku później. Tym razem - 22 kwietnia 2023 roku - Fryderyki zostaną rozdane w Arenie Gliwice.

- Do dziś wspominamy Fryderyki, które odbyły się w Katowicach: perfekcyjną organizację, zaangażowanie i gorące przyjęcie ze strony publiczności. Jestem bardzo szczęśliwy, że wybór padł na Gliwice. To miasto wyjątkowych inicjatyw, pełne kultury i pasji, aktywnie działające na rzecz propagowania każdego rodzaju muzyki – powiedział Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video.

- Bardzo cieszy mnie, że to właśnie w Gliwicach odbędzie się gala rozdania najbardziej prestiżowych polskich nagród muzycznych. Fryderyki mają swoje niekwestionowane miejsce w polskiej branży muzycznej. Jestem przekonany, że Arena Gliwice to doskonałe miejsce na organizację tego typu wydarzenia i że dzięki możliwościom, jakie stwarza, i entuzjazmowi organizatorów będziemy świadkami niezwykłej uroczystości - skomentował prezydent Gliwic Adam Neumann.

Większość artystów, którzy wystąpią na gali Fryderyków, poznamy dopiero po 22 marca, kiedy ogłoszone zostaną nominacje. Wiadomo jednak, że w Arenie Gliwice zagra T.Love z Muńkiem Staszczykiem na czele, a także Sara James, Julia Wieniawa, Mrozu, Szczyl, Smolasty oraz Behemoth, którego liderem jest Adam „Nergal” Darski.

Bilety w cenie 108 i 114 złotych można kupić na portalu TicketMaster KLIKAJĄC TUTAJ.

Jakub Skorupa

Może Cię zainteresować:

Jakub Skorupa. Wielka nadzieja polskiej muzyki ma 37 lat i w zanadrzu opowieść o śląskich realiach, jakiej nie było

Autor: Martyna Urban

19/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon