Fundacja Wolne Miejsce zaprasza Ukraińców na Wigilię. W planach także kolacja we Lwowie

Fundacja Wolne Miejsce zaprasza na Metropolitalną Wigilię dla Samotnych uchodźców z Ukrainy. - Przygotowujemy tradycyjne polskie potrawy i chcemy z nimi zapoznać naszych gości - zapowiedział Mikołaj Rykowski. W planach jest także kolacja wigilijna we Lwowie.

Patryk Osadnik
Mikołaj Rykowski

W sobotę, 24 grudnia, o godz. 16.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się Metropolitalna Wigilia dla Samotnych. Po dwóch latach pandemii COVID-19 wraca ona do wersji stacjonarnej. Przy wspólnych stołach spotka się kilka tysięcy osób.

- Hala MCK będzie otwarta od godz. 15.00. Złożymy sobie życzenia, usiądziemy do tradycyjnej kolacji, będziemy kolędować. Zaplanowaliśmy także przedstawienie wigilijne. Od kilku lat coraz więcej sławnych osób pomaga nam w kuchni, m.in. kucharze znani z MasterChefa, dzięki czemu dania są coraz smaczniejsze - powiedział podczas konferencji prasowej Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce.

- Nie było żadnej dyskusji jeśli chodzi o wsparcie tej inicjatywy. To było dla nas oczywiste. Cieszę się, że działamy wspólnie w Metropolii, a fundacja działa tak sprawnie i wracamy do formuły bezpośredniego spotkania - podkreślił wiceprezydent Bytomia Adam Fras.

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych

Może Cię zainteresować:

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych. Poszukiwani wolontariusze i darczyńcy

Autor: Patryk Osadnik

07/12/2022

Wigilia dla Ukraińców we Lwowie

Organizatorzy na Metropolitalną Wigilię dla Samotnych zapraszają również obywateli Ukrainy, którzy musieli uciec ze swojego kraju, aby ratować własne życie.

- Przygotowujemy tradycyjne polskie potrawy i chcemy z nimi zapoznać naszych gości z Ukraina, ale planujemy też coś dla Ukraińców w ich własnym kraju... - przyznał Mikołaj Rykowski.

Na początku stycznia, kiedy Wigilię Narodzenia Pańskiego obchodzą wierni Kościoła prawosławnego, fundacja Wolne Miejsce zamierza zorganizować kolację wigilijną we Lwowie.

- Początkowo wraz z władzami Lwowa planowaliśmy, że odbędzie się ona na dużym stadionie, ale po mojej wizycie, kiedy trwało największe bombardowanie miasta, zdecydowaliśmy o przeniesieniu wydarzenia do schronu. Szczegółów nie chcemy podawać - wyjaśnił Mikołaj Rykowski.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon