Gliwice: Uzbierał 31 punktów karnych w dwie minuty. Rekord świata. Wszystko się nagrało [WIDEO]

Pewien gliwicki mistrz kierownicy dokonał niezwykłego wyczynu. W zaledwie 2 minuty uzbierał aż 31 punktów karnych i pożegnał się z prawem jazdy? Jak do tego doszło? Możecie zobaczyć na filmie, który opublikowała śląska policja.

Kierowca stracił prawo jazdy w dwie minuty

To trzeba mieć talent. Kierowca osobówki pokazał, jak w 2 minuty stracić prawo jazdy. Mężczyzna urządził sobie w Gliwicach rajd w centrum miasta, popełniając przy tym szereg rażących wykroczeń. Jego poczynania zostały zarejestrowane przez innego kierującego i przesłane na skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Policjanci namierzyli mającego rajdowe zapędy mężczyznę i podliczyli wszystkie drogowe wykroczenia.

- Za wyprzedzanie na przejściu i skrzyżowaniu, za niezastosowanie się do nakazu jazdy z prawej strony znaku, a także jazdę z pasa do skrętu w lewo na wprost i przejazd przez linię podwójną ciągłą oraz powierzchnię wyłączoną skumulował łącznie 31 punktów karnych. Sprawa została skierowana do sądu, który może wymierzyć karę grzywny do 30 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów - informują śląscy policjanci.

Przypominamy, że już od jutra obowiązywać będzie nowe Rozporządzenie w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego. Zgodnie ze zmienionym taryfikatorem liczba punktów karnych za popełnione przez kierowcę opla wykroczenia wyniosłaby już 41.

Film z brawurowej jazdy kierowcy Opla zobaczycie poniżej.

Nastolatka z Gliwic wbiegła na pasy na czerwonym świetle

Może Cię zainteresować:

Gliwice: Weszła na pasy na czerwonym świetle. Została twarzą kampanii „Bezpieczne wakacje"

Autor: Arkadiusz Nauka

27/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon