Gliwice: Weszła na pasy na czerwonym świetle. Została twarzą kampanii „Bezpieczne wakacje"

Nastolatka z Gliwic wbiegła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle i została potrącona przez samochód. Z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Teraz 15-latka została twarzą policyjnej kampanii „Bezpieczne wakacje". - Uważajcie na siebie, bo chwila nieuwagi może przekreślić wasze plany na wakacje, a czasem na całe życie - mówi nastolatka na nagraniu udostępnionym przez śląską policję.

Nastolatka z Gliwic wbiegła na pasy na czerwonym świetle

To było 29 maja. W Gliwicach na ulicy Opolskiej 15-letnia Magda chciała przejść na drugą stronę ulicy. Zlekceważyła fakt, że sygnalizator przy przejściu dla pieszych pokazywał czerwone światło i wbiegła na pasy zza przejeżdżającego autobusu. Wtedy z impetem wjechał w nią samochód osobowy. Dziewczyna wyleciała w powietrze i upadła na chodnik po drugiej stronie przejścia dla pieszych. Policja pokazała nagranie z tego wypadku. To wideo przyprawia o ciarki.

15-letnia Magda z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Dziewczyna zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że lekkomyślność mogła pozbawić jej życia. Dostała nauczkę. Teraz chce przestrzec innych. Właśnie dlatego za namową swojego opiekuna oraz naczelnika policji postanowiła wziąć udział w kampanii „Bezpieczne wakacje".

- Uważajcie na siebie, bo chwila nieuwagi może przekreślić wasze plany na wakacje, a czasem na całe życie - mówi dziewczyna na opublikowanym w internecie nagraniu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Rynek w Gliwicach przeszedł metamorfozę

Rynek w Gliwicach już „zielony". Wszystkie drzewa posadzone

Centrum przesiadkowe w Gliwicach

Centrum przesiadkowe w Gliwicach już prawie gotowe [ZDJĘCIA]

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny