Gliwicki urząd skarbowy wystawił na licytację bitcoina. Olbrzymie zainteresowanie. Bez prowizji, więc telefony się grzeją

Gliwicki Urząd Skarbowy wystawił na licytację bitcoiny. To jedna z pierwszych tego typu licytacji nie tylko w województwie śląskim, ale też w kraju. - Telefonów w tej sprawie mamy co niemiara – przyznają urzędnicy skarbówki.

pixabay.com
Bitcoin

7 marca 2023 r. w siedzibie Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gliwicach odbędzie się licytacja bitcoina. A mówiąc ściślej 0,12728813 bitcoina, czyli elektronicznej kryptowaluty. Urząd oszacował jej wartość na 12 703 zł. Cena wywoławcza wynosi 9527,30 zł, co stanowi 75 proc. szacowanej wartości kryptowaluty.

Prokuratura przejęła kryptowalutę, a skarbówka chce za nią normalnych pieniędzy

W jaki sposób gliwicka skarbówka w ogóle weszła w posiadanie bitcoina? „Licytowane jednostki waluty cyfrowej znajdują się na portfelu sprzętowym będącym w posiadaniu Prokuratury Okręgowej w Gliwicach” – czytamy w ogłoszeniu o licytacji. Mówiąc wprost, śledczy z Prokuratury przejęli kryptowalutę, a „fiskus” teraz szuka dla niej nabywcy.

To jedna z pierwszych tego typu licytacji w kraju. Prekursorem w licytacji bitcoinów był Urząd Skarbowy w Białymstoku i tam wydarzenie to wzbudziło ogromne zainteresowanie.

- U nas też telefonów w tej sprawie jest co niemiara. Być może wynika to z tego, że na licytacji można będzie kupić jednostkę bitcoina bez prowizji – mówi nam jeden z urzędników skarbówki.

W licytacji bitcoina każdy może wziąć udział

Jak tłumaczy, sama licytacja będzie przebiegała wedle standardowej procedury czyli może w niej wziąć udział każdy po uprzednim wpłaceniu wadium (ponieważ przedmiot licytacji ma wartość większą niż 10 tys. zł, osoby biorące w niej udział muszą wpłacić wadium wysokości 10 proc. wartości szacunkowej, czyli 1270,30 zł), a wygrywa ten, kto zaproponuje najwyższą kwotę przebijając konkurencję.

Po zakończeniu licytacji zwycięzca (po terminowym wpłaceniu całej należnej kwoty) uda się w towarzystwie pracownika „skarbówki” do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, gdzie zostanie mu wydany klucz do portfela publicznego. Potencjalnych zainteresowanych skarbówka uprzedza jednak, że nie ma technicznych możliwości płatności bezgotówkowej przy użyciu terminala płatniczego.

Kombajn chodnikowy FR 250 D

Może Cię zainteresować:

Na licytacji w "skarbówce" możesz kupić złoto, pierścionek z diamentem i... kombajn górniczy

Autor: Michał Wroński

22/11/2022

Zeznanie podatkowe

Może Cię zainteresować:

Kalkulator podatkowy pomoże nam rozliczyć się z fiskusem za rok 2022

Autor: Michał Wroński

27/12/2022

Zaginięcie Sylwestra Suszka

Może Cię zainteresować:

Zaginął Sylwester Suszek, czyli milioner i król bitcoinów z Katowic

Autor: Patryk Osadnik

14/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon