Na licytacji w "skarbówce" możesz kupić złoto, pierścionek z diamentem i... kombajn górniczy

Tyski urząd skarbowy zlicytował właśnie złote monety i sztabkę tego kruszcu za blisko 167 tysięcy złotych. Wszystkie te przedmioty trafiły w ręce fiskusa w związku z sądowym orzeczeniem o ich przepadku na rzecz Skarbu Państwa. W pobliskich Mysłowicach pod młotek mają pójść dwa kombajny górnicze, a w Żywcu zlicytowany ma szanse zostać pierścionek z białego złota z diamentem wyceniony na 17 tys. złotych.

Kombajn chodnikowy FR 250 D

Złote monety 20 - dolarowe z roku 1904, 1898 i 1895, złote monety dukatowe z Austrii oraz sztabka złota o wadze 100 gramów - takie cacka trafiły na licytację, którą w listopadzie przeprowadził Urząd Skarbowy w Tychach. Wszystkie te przedmioty znalazły się w posiadaniu "skarbówki" w związku z sądowym orzeczeniem o ich przepadku na rzecz Skarbu Państwa. Następnie zaś naczelnik tyskiego Urzędu Skarbowego wystawił je na sprzedaż ruchomości w drodze przetargu ofert.

Jak podaje "skarbówka" do przetargu zgłosiło się 13 oferentów z różnych województw. Największym zainteresowaniem cieszyła się sztabka złota (próba 999,9), dla której wartość szacunkową biegły określił na 28 tys. złotych. Cena wywoławcza w licytacji została ustalona na 21 tys. zł, a ostatecznie sztabkę kupiła osoba oferująca 24 688 zł. Wśród monet najwyższą kwotę ofertową uzyskała złota moneta 20-dolarowa z 1898 roku. Jej wartość została oszacowana na 9,1 tys. złotych, minimalna kwota składanej oferty ustalona została na 6 825 zł, a ostatecznie sprzedano ją za 9,5 tys. zł. W sumie w wyniku sprzedaży monet i złota do państwowej kasy wpłynęło blisko 167 tys. zł.

Złote monety
Zlicytowane złote monety i sztabka złota. Fot. www.slaskie.kas.gov.pl

Dodajmy, że złoto to nie jedyne ruchomości, jakie można wylicytować w tyskim Urzędzie Skarbowym – 14 grudnia odbędzie się tam licytacja samochodu Ford Mondeo Kombi. Wartość pojazdu z rocznika 2004 oszacowano na 4 tys. złotych, natomiast cenę wywoławczą określono na 3 tysiące złotych.

Inne Urzędy Skarbowe też zresztą nie próżnują – w mysłowickiej „skarbówce” pod młotek z początkiem grudnia mają pójść dwa kombajny górnicze, a w Żywcu krótko wcześniej zlicytowany ma szanse zostać pierścionek z białego złota z diamentem wyceniony na 17 tys. złotych.

Katowice

Może Cię zainteresować:

Wzrosła liczba milionerów w województwie śląskim. Najwięcej bogaczy jest w... Częstochowie

Autor: Tomasz Stankiewicz

13/07/2022

Magazyn KAS

Może Cię zainteresować:

Tony tytoniu, tysiące maszyn do gry i skóry wilków. Widzieliśmy tajemnicze zakamarki magazynów skarbówki

Autor: Patryk Osadnik

25/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon