Głosowanie w województwie śląskim rozpoczęło się bez problemów. Wybory potrwają do godz. 21.00

Wybory do Sejmu i Senatu RP w województwie śląskim rozpoczęły się bez problemów. W regionie wybieramy 55 posłów i 13 senatorów. Głosowanie potrwa do godz. 21.00.

ARC
Wybory

W niedzielę, 15 października, punktualnie o godz. 7.00 rozpoczęły się wybory do Sejmu i Senatu RP. Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej, Częstochowie i Katowicach potwierdziły, że nie odnotowały w związku z tym żadnych problemów.

W całej Polsce wybieramy 460 posłów i 100 senatorów. W samym województwie śląskim kolejno 55 i 13. Aby oddać ważny głos, należy postawić krzyżyk tylko i wyłącznie przy nazwisku jednego kandydata na karcie do głosowania. Dotyczy to zarówno wyborów do Sejmu, jak i do Senatu.

Głosowanie potrwa do godz. 21.00. Wówczas poznamy sondażowe wyniki wyborów (exit poll). Na gorąco będziemy publikować w portalu ŚLĄZAG komentarze polityków na ich temat.

Przypominamy, że do godz. 21.00 trwa cisza wyborcza, która może zostać przedłużona, o ile gdzieś przedłuży się głosowanie. Do jej zakończenia zabroniona jest agitacja, nawet w mediach społecznościowych. Za złamanie ciszy grozi nawet milion złotych kary. Dotąd nie odnotowano poważnych incydentów w województwie śląskim.

_______________________________________

Podoba Ci się ten artykuł? Zapisz się do newslettera ŚLĄZAG-a, a będziesz mieć pewność, że nie przegapisz innych naszych ciekawych tekstów. Zapisy: www.slazag.pl/newsletter

Terminator po slasku

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Rokita: Skoro Terminator poradzi godać... Marzę o opcji "śląskie napisy" do filmów, o śląskim Marvelu

Autor: Zbigniew Rokita

15/10/2023

Historyczny Ślazag o alternatywnych rzeczywistościach międzywojennej prasy

Może Cię zainteresować:

Historyczny Ślązag. O alternatywnych rzeczywistościach Katowic w międzywojennych gazetach Grażyńskiego i Korfantego

Autor: Tomasz Borówka

15/10/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon