Górnicy z PGG otrzymają kolejną transzę "rekompensaty inflacyjnej". To już w sumie prawie 13 tysięcy złotych brutto

Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej otrzymają drugą transzę tzw. "rekompensaty inflacyjnej" - od 4000 do 6400 złotych brutto. Na tym jeszcze nie koniec. Porozumienie w sprawie trzeciej transzy ma zostać podpisane w listopadzie. Na zastrzyk pieniędzy nie mogą liczyć górnicy, którym w pracy zdarzyło się np. spożywać alkohol.

PGG
Polska Grupa Górnicza

We wtorek, 27 września, zarząd Polskiej Grupy Górniczej podpisał porozumienie z przedstawicielami związków zawodowych, na mocy którego wypłacona zostanie druga transza tzw. "rekompensaty inflacyjnej". Dokument gwarantuje wypłatę do końca miesiąca:

  • 6400 złotych brutto dla pracowników zatrudnionych pod ziemią,
  • 5200 złotych brutto dla pracowników zatrudnionych w zakładach: mechanicznej przeróbki węgla, informatyki i telekomunikacji, remontowo-produkcyjnym i elektrociepłowni, z wyjątkiem pracowników zatrudnionych tam na stanowiskach administracyjnych. Tym razem grupę tę poszerzono o pracowników wykonujących prace remontowo-konserwacyjne na terenie lub na rzecz zakładu mechanicznej przeróbki węgla oraz na powierzchni na rzecz oddziałów dołowych kopalni,
  • 4000 złotych brutto dla pracowników zatrudnionym na powierzchni.

Nie wszyscy pracownicy PGG dostaną "rekompensatę inflacyjną"

Na zastrzyk pieniędzy nie mogą liczyć górnicy, którzy od 1 stycznia do 30 września 2022 roku zaliczyli co najmniej jeden nieusprawiedliwiony dzień nieobecności w pracy, dopuścili się kradzieży mienia PGG S.A., spożywali alkohol w miejscu lub w czasie pracy albo przystąpili do pracy w stanie nietrzeźwości, a także zażywali środki odurzające w miejscu lub w czasie pracy albo przystąpili do pracy pod ich wpływem.

Ponadto na konta pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin trafi "rekompensata inflacyjna" obniżona o proporcjonalną względem pełnego etatu kwotę.

To nie koniec "rekompensaty inflacyjnej" w tym roku

Pierwszą transzę dodatkowych pieniędzy w związku ze wzrostem inflacji pracownicy PGG otrzymali w lipcu. Druga ma trafić na ich konta do końca września. W sumie to od 8000 do 12800 złotych brutto w zależności od stanowiska.

Na tym jednak nie koniec. W porozumieniu pomiędzy zarządem spółki a związkami zawodowymi zapisano, że rozmowy na temat trzeciej transzy "rekompensaty inflacyjnej" zakończą się do 30 listopada 2022 roku.

Węgiel

Może Cię zainteresować:

Ludzie zgłaszają się po dodatek węglowy. Urzędnicy studzą nastroje - jeszcze nie czas

Autor: Patryk Osadnik

27/07/2022

PGG Szyb Kopalnia

Może Cię zainteresować:

Jest porozumienie w PGG. Górnicy dostaną 6400 zł rekompensaty

Autor: Michał Wroński

15/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon