Górnik z kopalni Jankowice uratował tonącego 8-latka. "Bez chwili zawahania ruszył z pomocą"

Górnik z Kopalni Węgla Kamiennego "Jankowice" wykazał się bohaterską postawą. Podczas swojego urlopu nad morzem zauważył topiącego się 8-letniego chłopca. Mężczyzna bez chwili zawahania ruszył z pomocą. - Nie każdy jest w stanie zaryzykować własnym życiem ratując innych - komentuje sytuację WZZ "Sierpień 80" Ruch Jankowice.

Pixaby
Górnik z kopalni Jankowice uratował chłopca

Górnik z KWK "Jankowice" uratował tonącego chłopca

Do niebezpiecznego incydentu doszło 21 lipca. W nadmorskiej miejscowości Jarosławiec na urlopie wraz z innymi górnikami pracującymi w KWK "Jankowice" przebywał Jacek Kuczera. W godzinach po południowych fale w morzu zaczęły się piętrzyć. Wówczas górnik z kopalni Jankowice dostrzegł tuż przy falochronach topiącego się chłopca.

- Nasz kolega Jacek Kuczera pracownik z oddziału wydobywczego zauważył tuż przy falochronach topiącego się 8 letniego chłopca (prawdopodobnie był to Anglik) i bez chwili zawahania ruszył z pomocą - poinformował w mediach społecznościowych WZZ "Sierpień 80" Ruch Jankowice.

Sytuację zauważyli także inni plażowicze, którzy natychmiast utworzyli łańcuch życia, dzięki czemu chłopca udało uratować. - Jacek Kuczera swoją bohaterską postawą pokazał jak ważna jest szybka reakcja w dramatycznych sytuacjach. Brawo Jacku jesteśmy z Ciebie bardzo dumni - dodaje Wolny Związek Zawodowy.

Jacek Kuczera od 16 lat pracuje jako górnik

Mieszkaniec Jankowic przebywał w nadmorskiej miejscowości Jarosławiec od 20 lipca. W chwili zdarzenia przebywał w morzu ze swoją córką.

- Kąpałem się z córką 3 metry od brzegu. Były duże fale na płyciźnie i nie chciałem iść dalej. Zauważyłem w pewnym momencie chłopca w wodzie – 20 metrów od brzegu. Był przy falochronie, co już samo w sobie było niebezpieczne. Ruszyłem z pomocą. Chłopiec nie potrafił się wydostać. Widziałem, że się topi – mówi dla portalu rybnik.com.pl Jacek Kuczera.

Górnik wspomina, że chłopca udało się uratować dzięki utworzonemu łańcuchowi życia. 8-latka z jego rąk odebrał inny plażowicz. - Chwila-moment i może być tragedia. Najważniejsze, że w tej historii wszyscy żyją – podsumowuje zdarzenie Jacek Kuczera.

Pochwał nie szczędzili także internauci, którzy w mediach społecznościowych wychwalali bohaterską postawę górnika. - "Wielkie Brawa dla Pana Jacka, naprawdę mało jest tak odważnych osób. Jest Pan bohaterem", "Wielkie brawa dla Pana Jacka odważny dobrze że szczęśliwie się dla wszystkich zakończyło . Życzymy bezpiecznego urlopowania", "Wielkie dzięki za dowód człowieczeństwa za odwagę. Jest Pan wspaniały" - komentuje zdarzenie społeczność.

Barbórka Tarnowskie Góry

Może Cię zainteresować:

Barbórka w środku lata w Tarnowskich Górach. Tak, święto górników oryginalnie było obchodzone latem

Autor: Roman Balczarek

15/07/2023

Górnik

Może Cię zainteresować:

Więźniowie zostali zatrudnieni w kopalni Jankowice w Rybniku. „Każda para rąk jest potrzebna"

Autor: Arkadiusz Nauka

20/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon