Górnik Zabrze znów bez prezesa. Arkadiusz Szymanek odszedł z klubu

Kolejne zawirowania w Górniku Zabrze. Klub poinformował w czwartek, 25 sierpnia po południu, że Arkadiusz Szymanek przestał pełnić funkcję prezesa.

Szymanek

Klub informuje, iż Arkadiusz Szymanek, nie jest już prezesem zarządu Górnika Zabrze S.A.. Pełnił tą funkcję od 31 stycznia 2022 roku. Dziękujemy za współpracę i życzymy sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym - komunikat o takiej treści pojawił się na stronie internetowej Górnika Zabrze w czwartek po południu.

Co wydarzyło się przy Roosevelta i dlaczego prezes Szymanek nie jest już prezesem? Wiadomo tyle, że nowa umowa dla Arkadiusza Szymanka była już przygotowana. Ten jednak w ostatni poniedziałek poinformował mejlowo, że nie zamierza jej podpisać. W praktyce oznacza to, że zrezygnował z posady. Nie jest do końca jasne dlaczego. Tym faktem miała być również zaskoczona również prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik, która wspierała prezesa. Również w momencie, gdy wszedł w konflikt z trenerem Janem Urbanem. Stanęła po jego stronie. Teraz w klubie nie ma już ani Urbana ani Szymanka.

Zaskakujące zwolnienie trenera i ultimatum prezesa

Informacja o odejściu prezesa Szymanka to tak naprawdę ciąg dalszy zawirowań w zabrzańskim klubie. Tuż przed startem sezonu niespodziewanie został zwolniony trener Jan Urban, któremu nie było po drodze z prezesem. Zaczął już jednak okres przygotowawczy. Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik pozostawiła go na stanowisku, choć prezes Arkadiusz Szymanek szukał już następcy.

Co było dalej? Prezes Szymanek poczuł się zlekceważony, zagroził odejściem. Prezydent miasta stanęła po jego stronie i to z Janem Urbanem się pożegnano. Następcę znaleziono dość szybko. Został nim Bartosh Gaul, a prezes Szymanek mógł ogłosić triumf. Gdy wydawało się, że sytuacja w klubie się normuje, gruchnęła informacja o odejściu prezesa. Czy przy Roosevelta będzie kiedyś normalnie i spokojnie?

Podolski

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski zamierza kupić Górnika Zabrze. „To klub, który ma największy potencjał w Ekstraklasie"

Autor: Arkadiusz Nauka

22/08/2022

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Jestem Niemcem, ale też Polakiem, bo urodziłem się na Górnym Śląski – tłumaczy Lukas Podolski

Autor: Maciej Poloczek

04/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon