Grzegorz Boski z PSL dołączył do zarządu woj. śląskiego. Na swoją szansę czekał... pięć lat

Nowym członkiem zarządu województwa śląskiego został Grzegorz Boski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na swoją szansę czekał... pięć lat. - Od dawna ziemia częstochowska, kłobucka i myszkowska nie miała swojego przedstawiciela w zarządzie województwa - podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

ARC
Grzegorz Boski

W poniedziałek, 30 stycznia, podczas 53. sesji obecnej kadencji Sejmik Województwa Śląskiego - na wniosek marszałka Jakuba Chełstowskiego - przyjął w głosowaniu piątego członka zarządu województwa (26 głosów "za", 14 "przeciw", 0 "wstrzymujących się"). Został nim Grzegorz Boski, czyli lider Polskiego Stronnictwa Ludowego w Częstochowie. Przez lata kierował Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. W ostatnich latach pracował w częstochowskim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie.

- Od dawna ziemia częstochowska, kłobucka i myszkowska nie miała swojego przedstawiciela w zarządzie województwa. Mamy w regionie niesprawiedliwy podział środków z Unii Europejskiej. Zabiegaliśmy o zmiany u ministra Grzegorza Pudy, ale nie przyniosło to skutków (…) W związku z tym uważam za zasadne, aby w zarządzie znalazł się Grzegorz Boski, który jest przedstawicielem subregionu północnego - tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.
Jakub Chełstowski

Może Cię zainteresować:

Polityczny przewrót w woj. śląskim. Przewodniczący sejmiku odwołany. Opozycja zabiera władzę PiS

Autor: Patryk Osadnik

21/11/2022

Pozostali członkowie zarządu województwa śląskiego to:

  • Anna Jedynak (wicemarszałkini). Przez kilkanaście lat pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. W 2015 roku została wiceprezydentką Sosnowca w gabinecie Arkadiusza Chęcińskiego (PO), choć sama pochodzi i mieszkała wówczas w Katowicach. Później objęła funkcję pełnomocniczki prezydenta ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.
  • Łukasz Czopik (wicemarszałek). Karierę zawodową rozpoczął w Urzędzie Miasta Jaworzno. Później przeniósł się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Był prezesem Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, które podlega marszałkowi. W 2019 roku trafił do GKS-u Katowice jako dyrektor zarządzający spółki. Później został wiceprezesem klubu.
  • Krzysztof Klimosz (członek zarządu). Prezesem Stadionu Śląskiego został w 2015 roku. Za jego kadencji udało się ukończyć remont obiektu, na który wróciły wielkie wydarzenie sportowe i kulturalne. W 2019 roku marszałek Jakub Chełstowski nie powołał go na kolejną kadencję. Został wiceprezesem Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.

Co ciekawe, Grzegorz Boski był rekomendowany przez PSL do zarządu województwa śląskiego już w 2018 roku. Wówczas nie otrzymał stanowiska, ponieważ Wojciech Kałuża przeszedł na stronę Prawa i Sprawiedliwości, wywracając polityczną szachownicę w regionie do góry nogami. Wszystko zmieniło się jednak pod koniec 2022 roku, kiedy marszałek Jakub Chełstowski przeszedł do Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski", a razem z nim troje radnych PiS: Alina Nowak, Maria Materla i Rafał Kandziora. Tym samym szeroko rozumiana opozycja przejęła władzę w regionie i przestała być opozycją.

Obecnie PSL ma nie tylko swojego przedstawiciela w zarządzie województwa śląskiego, ale również wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego, którym jest Stanisław Gmitruk.

Samolot Wizz Air

Może Cię zainteresować:

Wizz Air (jeszcze) bez upoważnienia do lotów z Pyrzowic do Erywania

Autor: Michał Wroński

30/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon