Grzegorz Boski z PSL dołączył do zarządu woj. śląskiego. Na swoją szansę czekał... pięć lat

Nowym członkiem zarządu województwa śląskiego został Grzegorz Boski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na swoją szansę czekał... pięć lat. - Od dawna ziemia częstochowska, kłobucka i myszkowska nie miała swojego przedstawiciela w zarządzie województwa - podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

ARC
Grzegorz Boski

W poniedziałek, 30 stycznia, podczas 53. sesji obecnej kadencji Sejmik Województwa Śląskiego - na wniosek marszałka Jakuba Chełstowskiego - przyjął w głosowaniu piątego członka zarządu województwa (26 głosów "za", 14 "przeciw", 0 "wstrzymujących się"). Został nim Grzegorz Boski, czyli lider Polskiego Stronnictwa Ludowego w Częstochowie. Przez lata kierował Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. W ostatnich latach pracował w częstochowskim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Miejskim Zarządzie Dróg w Częstochowie.

- Od dawna ziemia częstochowska, kłobucka i myszkowska nie miała swojego przedstawiciela w zarządzie województwa. Mamy w regionie niesprawiedliwy podział środków z Unii Europejskiej. Zabiegaliśmy o zmiany u ministra Grzegorza Pudy, ale nie przyniosło to skutków (…) W związku z tym uważam za zasadne, aby w zarządzie znalazł się Grzegorz Boski, który jest przedstawicielem subregionu północnego - tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.
Jakub Chełstowski

Może Cię zainteresować:

Polityczny przewrót w woj. śląskim. Przewodniczący sejmiku odwołany. Opozycja zabiera władzę PiS

Autor: Patryk Osadnik

21/11/2022

Pozostali członkowie zarządu województwa śląskiego to:

  • Anna Jedynak (wicemarszałkini). Przez kilkanaście lat pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. W 2015 roku została wiceprezydentką Sosnowca w gabinecie Arkadiusza Chęcińskiego (PO), choć sama pochodzi i mieszkała wówczas w Katowicach. Później objęła funkcję pełnomocniczki prezydenta ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.
  • Łukasz Czopik (wicemarszałek). Karierę zawodową rozpoczął w Urzędzie Miasta Jaworzno. Później przeniósł się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Był prezesem Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, które podlega marszałkowi. W 2019 roku trafił do GKS-u Katowice jako dyrektor zarządzający spółki. Później został wiceprezesem klubu.
  • Krzysztof Klimosz (członek zarządu). Prezesem Stadionu Śląskiego został w 2015 roku. Za jego kadencji udało się ukończyć remont obiektu, na który wróciły wielkie wydarzenie sportowe i kulturalne. W 2019 roku marszałek Jakub Chełstowski nie powołał go na kolejną kadencję. Został wiceprezesem Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.

Co ciekawe, Grzegorz Boski był rekomendowany przez PSL do zarządu województwa śląskiego już w 2018 roku. Wówczas nie otrzymał stanowiska, ponieważ Wojciech Kałuża przeszedł na stronę Prawa i Sprawiedliwości, wywracając polityczną szachownicę w regionie do góry nogami. Wszystko zmieniło się jednak pod koniec 2022 roku, kiedy marszałek Jakub Chełstowski przeszedł do Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski", a razem z nim troje radnych PiS: Alina Nowak, Maria Materla i Rafał Kandziora. Tym samym szeroko rozumiana opozycja przejęła władzę w regionie i przestała być opozycją.

Obecnie PSL ma nie tylko swojego przedstawiciela w zarządzie województwa śląskiego, ale również wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego, którym jest Stanisław Gmitruk.

Samolot Wizz Air

Może Cię zainteresować:

Wizz Air (jeszcze) bez upoważnienia do lotów z Pyrzowic do Erywania

Autor: Michał Wroński

30/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Grzegorz Boski

Boski: "Polityka w stosunku do województwa była nieznośna"

Wiceprezydenci Rudy Śląskiej otrzymali hojne nagrody "świąteczne". Za trzy miesiące pracy

Za trzy miesiące pracy – 15 tysięcy premii

Chorzów

Powiat metropolitalny? Nie chcieli tego samorządowcy

Andrzej Gawron

"Niech opozycja zaproponuje termin wyborów samorządowych"

Sejmik Województwa Śląskiego

Znamy datę nadzwyczajnej sesji ws. Funduszu Górnośląskiego

Głosowanieurna

Jak głosowali rudzianie? Dzielnica Ruda

Rynek w Katowicach

Katowice przyjęły 30 tys. uchodźców. Co z maturą Ukraińców?