Wizz Air (jeszcze) bez upoważnienia do lotów z Pyrzowic do Erywania

Wizz Air Hungary nie posiada aktualnie wymaganego upoważnienia do wykonywania regularnych przewozów lotniczych z Polski do Armenii – komunikat o takiej właśnie treści opublikował Urząd Lotnictwa Cywilnego w reakcji na doniesienia o planowanym uruchomieniu przez węgierskiego przewoźnika połączeń z Pyrzowic do Erywania.

pixabay.com
Samolot Wizz Air

Wiadomość o planowanym uruchomieniu przez Wizz Air połączeń z Katowice Airport do stolicy Armenii przekazały w ubiegłym tygodniu służby prasowe lotniska. Ze skierowanego do mediów komunikatu wynika, że pierwszy rejs zaplanowano na 29 kwietnia. Samoloty do Erywania mają odlatywać z Pyrzowic dwa razy w tygodniu, początkowo w każdą środę i sobotę, a od drugiej połowy czerwca - w środy i niedziele. Trasę zaplanowano jako całoroczną. Miał to być 33 kierunek obsługiwany przez Wizz Aira z Pyrzowic w najbliższym sezonie letnim.

Dzień po tym, jak do mediów trafiła informacja o inauguracji lotów z Pyrzowic do Erywania lakoniczny komunikat wydał Urząd Lotnictwa Cywilnego, czyli rządowy organ mający w swych kompetencjach nadzór nad lotnictwem cywilnym, wydawanie koncesji, zezwoleń, licencji, certyfikatów, świadectw, zaświadczeń oraz zapewnienie bezpieczeństwa.

- Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego informuje, iż Wizz Air Hungary Ltd. nie posiada aktualnie wymaganego Upoważnienia do wykonywania ww. przewozów, o którym mowa w art. 191 ust. 2 ustawy Prawo lotnicze – stwierdza ULC. Jednocześnie informuje, że postępowanie administracyjne w zakresie wydania takiego upoważnienia zostało już wszczęte na wniosek węgierskiego przewoźnika.

- Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego pozostaje w kontakcie z ww. przewoźnikiem – kończy swój krótki komunikat ULC.

W kwietniu Wizz Air poleci z Pyrzowic do Erywania

Może Cię zainteresować:

Z Pyrzowic wiosną polecimy do Erywania. A linie Wizz Air ratują swojego chorego na białaczkę pilota. Można pomóc

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/01/2023

Turkish Airlines w Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Turkish Airlines w Pyrzowicach. W przyszłym roku uruchomione zostanie regularne połączenie z Katowice Airport do Stambułu

Autor: Grzegorz Lisiecki

21/12/2022

Kolej do Pyrzowic

Może Cię zainteresować:

Michał Wroński: Linia kolejowa do Pyrzowic nie powinna służyć głównie... dojazdom do lotniska

Autor: Michał Wroński

25/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon